מר"ג לאוסטרליה: השימפנזים עוזבים

בספארי המקומי ייפרדו היום מאלון וליקי, שני השימפנזים הראשונים שיעברו ליבשת הרחוקה, כחלק מתכנית השימור האירופית. השניים ילוו על ידי מטפל אוסטרלי שבילה איתם במשך שבוע, כדי להקל עליהם את המעבר

אחרי שנים משותפות באותה חצר, המלטות, הזדווגויות, פרידות ומריבות, חצר השימפנזים בספארי עומדת לעבור מהפיכה של פרידות ושינויים. הראשונים לעזוב הם ליקי, שימפנזה בת 21, ואלון, זכר בן 7, שיטוסו היום (שני) לאוסטרליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעה 12:00 בצהריים יורדמו אלון וליקי ויוכנסו לתוך הארגזים. בשעה 15:30 הם יועברו לנתב"ג על ידי מנהל מחלקת הקופים של הספארי ועל ידי מטפל קופים מגן החיות באוסטרליה, שבילה השבוע במחיצת השימפנזים כדי ללמוד על התנהגותם ואורח חייהם.

המטפל ילווה אותם ללוס אנג'לס, משם יעלו על טיסה למלבורן ואחר כך יעברו בנסיעה עד אדלייד. רק בתום חודש של שהייה שם, יעברו לגן החיות המיועד וייפגשו עם זכר ושתי נקבות. לא מדובר בנסיעה פשוטה, אך העובדה שאלון וליקי טסים יחדיו תקל עליהם מאוד את המעבר.

ליקי השימפנזה (ספארי רמת גן)

השימפנזה אמה אוגוסטה נמצאת עדיין בספארי, אך היא מבוגרת מידי וכבר לא תוכל לצאת מהספארי. אביה, עוג, עזב את הספארי לפני שנים. אבישג תעבור לגן חיות בגרמניה בליווי אביגיל בת ה-20. לבסוף יעבור גם אבשלום, הזכר שאינו מסתדר עם הזכר הבוגר אביב, לגן חיות בדרום אפריקה.

"העברת שימפנזים היא מורכבת במיוחד וכוללת הכנות קפדניות מאוד", אמרה דוברת הספארי שגית הורוביץ. "לכל שימפנזה נבנה ארגז מתאים, גדול וחזק עם מקום מתאים להשארת מזון ויכולת של השימפנזים לראות זה את זו ולשמוע את הקולות".

זו הפעם הראשונה בה הספארי מעביר בעלי חיים לאוסטרליה. בתכנית השימור האירופית הוחלט לעשות שינוי מערכתי וסדר בכל הנוגע לקבוצות השימפנזים בגני החיות באירופה.