הטבות במיליונים לעובדי הרכבת - ההסכם נחשף

כמה המדינה מוכנה לשלם כדי למנוע שביתה? עובדי הרכבת יקבלו מענקי שכר בשווי של מיליוני שקלים, וזאת במסגרת ההסכם החדש עם ההנהלה. התנאים הללו מגיעים שנתיים וחצי בלבד לאחר ההסכם הקודם, שבו קיבלו העובדים מענק בסך 40 אלף ₪ והעלאה בשכרם

רכבת ישראל, ארכיון (רויטרס)

הנהלת רכבת ישראל הגיעה היום (ראשון) להסכם שכר חדש עם העובדים, וזאת על מנת למנוע שביתה. על פי מתווה ההסכם שהגיע לידי חדשות 2, 200 עובדים מחטיבת הנוסעים, בעיקר נהגי קטר, צפויים להיות מתוגמלים במיליוני שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי עיקרי ההסכם, יקבלו העובדים "מענק עומס" - מענק חד פעמי של 6,500 שקלים לכל אחד, על תקופת הקיץ העמוסה ברכבת. כמו כן יקבלו "תוספת אי היעדרות" - ההסכם קובע מכסה מסוימת של ימים שמותר להחסיר בגלל מחלה או חופש, מי שלא יחסיר מעבר לכך - יקבל בכל רבעון מענק של 3,250 שקלים - כלומר, על כך שפשוט הגיע לעבודה.

בנוסף יזכו אותם עובדים ב"מענק יעדים" - עובד שיגיע ליעד תפעולי שנקבע בהסכם יקבל בכל רבעון 350 שקלים נוספים. סעיף נוסף בהסכם קובע כי על כל משמרת לא מתוכננת, יקבלו שכר רטרואקטיבית.

ההסכם נחשף (חדשות 2)

עלות ההסכם בשנה הראשונה היא כמיליון וחצי שקלים, ולאחר מכן עלות קבועה של כ-700 עד 800 אלף שקלים מדי שנה. ההסכם מגיע שנתיים וחצי בלבד לאחר ההסכם הקודם עם הרכבת, במסגרתו קיבלו העובדים מענק של 40 אלף שקלים, ותוספת שכר של 25%.

מההסתדרות נמסר שההסכם מתגמל את העובדים שמושפעים מהגידול ומהעומס בתנועת הרכבות. מרכבת ישראל נמסר כי הם מקווים שההסכם יביא להפעלה ללא דופי ולמימוש יעדי הרכבת. במשרד האוצר מסרו בתגובה שההסכם טרם אושר ע"י הממונה על השכר.