לאחר שעות: הושגה שליטה על השריפה באלון מורה

8 צוותי כיבוי ו-6 מטוסים הצליחו להשתלט על הדליקה ביער סמוך ליישוב אלון מורה בשומרון. שני קרוונים נטושים בקצה היישוב עלו באש. לפנות ערב הצליחו הכוחות להשתלט גם על דליקה נוספת שפרצה ביער סמוך לגבעות שבגוש עציון

שריפת חורש גדולה פרצה אחר הצהריים (ראשון) ביער סמוך ליישוב אלון מורה בשומרון. זמן קצר לאחר מכן פרצה דליקה גדולה נוספת ביער בגוש עציון. לאחר שבצהריים פונו כמה עשרות בתים באלון מורה, בשעות הערב הושגה שליטה על שתי הדליקות. עם זאת, פעולות הכיבוי בשני המוקדים יימשכו לתוך הלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עשרות לוחמי אש ומתנדבים הצליחו לכתר את מוקד האש", אמר לחדשות 2 Online אסף אברס, דובר כבאות יהודה ושומרון. אברס הדגיש כי כיוון הרוח הנוכחי מסייע לכוחות הנאבקים בדליקה. "אין סכנה לתושבים אך שני קרוונים נטושים בערו כליל", הוסיף.

(כב״ה מחוז יו״ש)

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר לפנות ערב כי הגורם לפרוץ השריפה הוא ככל הנראה פצצת תאורה של צה"ל. "השריפה החלה למעשה אמש לאחר ששני פלסטינים ניסו לחדור ליישוב", אמר. "כוחותינו הרימו פצצת תאורה שככל הנראה התחילה את השריפה ביער. אמש הושגה שליטה על האש וזו פרצה מחדש אחר הצהריים".

מטוסי כיבוי שפעלו באזור אלון מורה הופנו לאחר מכן לשריפה שפרצה ביער גבעות שבגוש עציון. "מדובר בשטח טופוגרפי קשה שכמעט ולא ניתן להגיע אליו", אמר אברס. לאחר מספר שעות של פעולות כיבוי מאומצות בסיועם של 8 צוותי כיבוי ו-6 מטוסים, הצליחו הכוחות להשיג שליטה על האש גם במוקד הזה, מבלי שהיו נפגעים או נגרם נזק.

בהכנת הידיעה השתתפו מתן חצרוני, ניר דבורי ואלעד זוהר.