ת.ז זויפה? זוג מהצפון שילם אלפי שקלים לביטוח מבלי לדעת

בני זוג מהקריות החליטו לעבור בנק וגילו במקרה שבמשך 8 שנים הם חויבו כמעט בעשרת אלפים שקלים - לאחר ששילמו מדי חודש על ביטוח סיעודי שמעולם לא רכשו. הם טוענים שחתימתם על טפסי ההצטרפות ככל הנראה זויפה: "הזדעזענו, כבר אי אפשר לבטוח באף אחד". חברת "דקלה" בתגובה: "לא מדובר בזיוף. הכסף הוחזר לזוג"

שילמו במשך שנים כספים על שירות שמעולם לא הצטרפו אליו: בני זוג מהקריות נדהמו לגלות שבמשך קרוב ל-8 שנים נגבו מהם כמעט 10,000 שקלים לאחר שלטענתם, חתימתם על פוליסת ביטוח סיעודי זויפה. מנגד, טוענים בחברת הביטוח "דקלה" כי "תהליך הצרוף לפוליסת הביטוח לא בוצע כראוי, אך לא מדובר בזיוף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באפריל האחרון ביקשו דנה ובעלה, תושבי הקריות, לעבור בנק. לשם כך התבקשו להעביר גם את כל הוראות הקבע בחשבון הקיים לסניף החדש. כשבחנו את התשלומים, הופתעו השניים לראות חיוב שכלל לא היו מודעים אליו: מאות שקלים שנגבו מהם מדי חודש לטובת ביטוח סיעודי של חברת "דקלה".

תשלום אחד שידעו עליו הוא ביטוח לתאונות אישיות על סך 260 שקלים לחברה, אלא שלצדו הופיע חיוב נוסף על סך 280 שקלים. ברור מול נציג חברת הביטוח בטלפון העלה כי הם משלמים על ביטוח סיעודי.

"אנחנו צעירים, למה אנחנו בכלל צריכים ביטוח סיעודי?", סיפרה דנה בתמיהה לחדשות 2 Online. כשפנתה לחברה על מנת לברר את פשר העניין, ענתה לה הנציגה כי בידיהם טפסים חתומים של בני הזוג.

"אי אפשר לבטוח באף אחד" (חדשות 2)

"אי אפשר כבר לבטוח באף אחד?"

דנה ההמומה ביקשה מהנציגה שתפקסס לה את הטפסים, ואז חשכו עיניה. החתימות, היא מדגישה, בכלל לא היו שלה ושל בעלה. "הן אפילו לא היו דומות. בעלי בכלל חותם בלטינית, ואילו החתימה הייתה בעברית", מוסיפה דנה. "היינו מזועזעים ומפוחדים. אי אפשר כבר לבטוח באף אחד?"

לאחר פניות לחברת "דקלה", שבהן התלוננה על כך שבמשך 8 שנים היא שילמה עבור שירות שאותו כלל לא אישרה, הודיעה החברה לדנה כי חשבונה יזוכה והפוליסה תבוטל. "הייתה שיחת מכירה שהיא לא תקינה ולכן החזרנו לך את הכסף", הסבירה נציגת החברה. אלא שלטענת דנה, חשבונה טרם זוכה.

"זה חמור מאוד", טוענת עו"ד סיגל לביא-אלבז, המייצגת את בני הזוג. "מה היה קורה אם הם לא היו רוצים לעבור בנק? זה לא היה מתגלה עוד הרבה זמן, ובני הזוג לא היו יודעים שהם סתם משלמים אלפי שקלים. הם היו מזדקנים בחרפה אחרי כל השנים שגבו מהם כסף לחינם".

"הזדעזענו, כבר אי אפשר לבטוח באף אחד"

כעת מבקשת דנה להעביר מסר לציבור על החשיבות בבדיקה קפדנית של כל חשבון וחיוב: "היום אני בודקת כל דבר קטן, אנחנו מרגישים כאילו כל הזמן מרמים אותנו". היא שבה ומזהירה מזיוף חתימות - למרות טענת החברה שלא מדובר בזיוף, אלא בתקלה. "במדינה הזאת מאיפה שיכולים לוקחים לנו, אי אפשר לבטוח באף אחד".

לאחר פנייתה הובטח לדנה שכספה יוחזר אליה: "קיבלנו הודעה שהפוליסה שלנו בוטלה, אבל עד היום לא ראיתי את הכסף". עו"ד אלבז טוענת כי הכסף שיוחזר לזוג לא מספיק: "נגרמה פה עוגמת נפש ואנחנו דורשים פיצוי. הכי חמור בעיניי זה לקחת עט ולזייף חתימה של בן אדם. במידה והם לא יענו לדרישותינו, נגיש כתב תביעה".

מחברת "דקלה" נמסר בתגובה: "לאחר בדיקה מעמיקה עולה כי תהליך הצרוף לפוליסת ביטוח חיים לא נעשה כראוי, אך לא מדובר בזיוף כפי שלכאורה ניתן להבין מהשיחה עם נציגת השירות. לפיכך, הוחזרו לדנה ויוסף שמאייב כל התשלומים שנגבו".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.