פושט רגל ניסה להסתיר כספי זכייה - ונענש

גבר שפשט רגל לאחר שעסק בבעלותו כשל, פנה לבית המשפט בבקשה להסדר חוב. השופטת הופתעה לגלות כי החייב זכה ברבע מיליון שקלים בלוטו - סכום אותו ניסה להסתיר באמצעות העברת הכסף לגורם שלישי. בעקבות הגילוי החליט בית המשפט לדחות את בקשתו להסדר חוב

אילוסטרציה (שמוליק רחמני)

בקשתו של פושט רגל שפנה לבית המשפט על מנת להסדיר חוב, נדחתה על ידי השופטת לאחר שהתגלה כי הוא ניסה להסתיר כספי זכייה שלו בלוטו. הגבר, בשנות ה-70 לחייו, פנה לבית המשפט לאחר שצבר חובות של מאות אלפי שקלים בעקבות קריסת עסק בתחום התכשיטנות שהפעיל יחד עם בנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבירור שנערך התברר לשופטת כי הגבר הסתיר 250 אלף שקלים בהם זכה במסגרת הגרלה של מפעל הפיס. הזכייה התגלתה במסגרת חקירת שטח שנוהלה על ידי הכונס הרשמי. במהלך החקירה התברר כי פושט הרגל מכר את כרטיס הזכייה לגורם אחר במטרה להסוות את הכסף.

החייב לא הסתפק בכך, ואף יצא מספר פעמים מגבולות הארץ ללא אישור בית המשפט, ויצר חובות חדשים במהלך נסיעותיו. בעקבות הגילויים הגישו הנאמן וכונס הנכסים התנגדות לבקשת הסדר החוב בטענה כי החייב מסתיר מידע, מעלים רכוש ויוצר חובות חדשים.

השופטת חנה פלינר קיבלה את עמדת השניים במלואה וביטלה את הליך פשיטת הרגל, תוך שהיא קובעת כי החייב פעל בחוסר תום לב ותוך שהוא מנסה במודע להסתיר את כספי זכייתו.