עתידות: זרים יגידו לכם היום שלום

מיזם הקורא לציבור להגיד שלום זה לזה ברחוב או בתחבורה הציבורית יוצא היום לדרך. "המטרה היא להכיר ולהסיר מסכות, ולראות שאחד על אחד כולם באמת אחים", מסבירים היוזמים. אלפי גולשים הצטרפו ליוזמה, אבל לא כולם ברשת התלהבו

"פשוט אומרים שלום אחד לשני": יוזמה אזרחית שהתארגנה בימים האחרונים קוראת לציבור "לומר שלום" אחד לשני במהלך היום (ראשון), שהוא תחילת חודש אב. אלפי ישראלים כבר הצטרפו למהלך - וצפויים לברך זרים גמורים אותם יפגשו "ברכבת, באוטובוס, בעבודה או ברחוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המארגנים טענו כי הצעד האישי יסייע "להחזיר את תחושת הקהילתיות ולהחזיר את הנחמדות הבסיסית שיש לכל אחד מאיתנו ואת הסולידריות החברתית". איך למעשה זה יעבוד? יוזמי המהלך הציעו למצטרפים "פשוט לחייך ולהגיד שלום לזרים" והמליצו גם לפצוח בשיחה קלה אך לא "חופרת".

כמו כן המארגנים קראו למשתתפים לחלק פתקים ברכבת או באוטובוס כדי לעודד אחרים לדבר זה עם זה. למה בכלל לשבור את הדיסטנס ולהפריע לזרים שאינכם מכירים? לדברי יוזמי האירוע הארצי, "המטרה היא להכיר ולהסיר מסכות ולראות שאחד על אחד כולם באמת אחים".

ברחוב וגם באוטובוס. ארכיון (רויטרס)

"החלום הוא שיהיה דיבור בין אנשים"

כמו כן נטען בעמוד הפייסבוק שהוקם לרגל האירוע כי "אחד המקומות הבולטים שבו אנשים ממילא נפגשים הוא בתחבורה הציבורית. בדרך כלל כשמתיישבים ליד מישהו זר ברכבת ובאוטובוס, במקרה הטוב מהנהנים לשלום וחוזרים לסמארטפון. החלום הוא שאחת לחודש זה לא יהיה כך, אלא יהיה דיבור בין אנשים".

לא כל הגולשים ברשתות החברתיות התלהבו מהיוזמה: חלק מהם כתבו כי מדובר ב"סיוט הכי גדול" וקראו לאחרים לא ליצור איתם קשר בניגוד לרצונם. היוזמים, לעומת זאת, מקווים שרוב הישראלים יסכימו להצטרף לרעיון הידידותי.

דיברו איתכם באוטובוס? איך היה? ספרו לנו בעמוד הפייסבוק שלנו