אשקלון: בן 17 שטבע בים נמשה ללא רוח חיים

נער בן 17 ששחה עם חבריו בחוף דלילה באשקלון נמשה הבוקר מהמים ללא רוח חיים. חברו חולץ על ידי כוח השיטור הימי במצב קשה ופונה בתום ניסיונות החייאה לביה"ח ברזילי

צילום ארכיון (עופר אשטוקר, אשדוד נט)

גופתו של נער בן 17 שטבע בים נמשתה הבוקר (שבת) מהמים בחוף הסמוך למרינה באשקלון. צוותי מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו של הנער בתום ניסיונות החייאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חובש רפואת חירום במד"א, אריאל בוחבוט שהגיע למקום סיפר: "סירה של השיטור הימי משתה והוציאה לחוף צעיר כבן 17 שנעדר מליל אמש לאחר שככל הנראה נכנס לרחוץ בחוף דלילה וטבע. הוא היה ללא רוח חיים, ללא דופק וללא נשימה ונאלצנו לקבוע את מותו בשטח".

אתמול חולץ חברו של הנער שטבע אף הוא ונפגע באורח קשה. הנער חולץ באמצעות סירה של השיטור הימי והובא לחוף המרינה בעיר, שם חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי וביצעו בו פעולות החייאה. לאחר מכן פינו אותו אנשי מד"א לבית החולים ברזילי, כשהוא במצב קשה ולא יציב.

"כשהגענו ראינו נער כבן 17 מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק", סיפר פרמדיק מד"א קובי זצלר. "שוטר מהשיטור הימי שחילץ אותו החל לבצע בו פעולות החייאה בסיסיות, הענקנו לנער טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות".

"פעולות ההחייאה כללו טיפול תרופתי, עיסויים והנשמה, עד שחזר הדופק", הוסיף הפרמדיק. "לאחר מכן פינינו אותו לבית חולים כשמצבו קשה ולא יציב".