אלפים מחו בת"א נגד תנאי עובדי הקבלן

תחת איום השביתה הכללית הצפויה במשק בשבוע הבא, הפגינו אלפי בני אדם בכיכר הבימה בתל אביב במחאה על תנאי העסקתם המחפירים של עובדי הקבלן בישראל. בין המפגינים היו גם ח"כ סתיו שפיר ויו"ר ההתסדרות אבי ניסנקורן שתקף את פקידי האוצר: "חייבים להפנים שאי אפשר להמשיך את התופעה שרומסים כבוד של אנשים"

יותר מאלפיים בני אדם הפגינו הבוקר (חמישי) בכיכר הבימה בתל אביב במחאה על תופעת עובדי הקבלן בשוק העבודה. בין המשתתפים עובדי הסתדרות רבים – ובראשם יו"ר הארגון, אבי ניסנקורן, ח"כ סתיו שפיר, עובדי קבלן ופעילים חברתיים מכל רחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את ההפגנה יזמה ההסתדרות לקראת השביתה הצפויה במשק ביום רביעי הקרוב, זאת במחאה על מצבם המחפיר של עובדי הקבלן ועל התרחבות התופעה בישראל.

"העסקה קבלנית זה פשוט לא ישראלי", אמרה ח"כ סתיו שפיר מהמחנה הציוני, "לא יכול להיות שמדינה שערכיה הבסיסיים הם עבודה, סולידריות ואחריות לזולת תהפוך מאות אלפים לעובדים בלי זכויות, עם שכר לא הוגן וללא אפשרות לראות אופק אמיתי לחייהם".

בנאום שנשא בהפגנה גינה גם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן את תופעת עובדי הקבלן וקרא להוקיע אותה משוק העבודה. "לא נפסיק ולא ננוח עד שנמגר את התופעה", אמר ניסנקורן. "לא יכול להיות שמורה לאזרחות הוא עובד קבלן, ולא יכול להיות שאחות בי"ס תהיה עובדת קבלן ואי אפשר שעובדת סוציאלית בעירייה היא עובדת קבלן. האם זו המדינה שאנחנו רוצים?".

(באדיבות דוברות ההסתדרות)

בהמשך תקף ניסנקורן את פקידי האוצר על חלקם בשימור מצבם של עובדי הקבלן והודיע כי התופעה לא תימשך עוד. "פקידי האוצר חייבים להפנים את העניין, שאי אפשר להמשיך את התופעה שרומסים כבוד של אנשים ופוגעים במרקם החברתי במדינה", אמר ניסנקורן. "זה לא רק מאבק של ציבור העובדים, זה מאבק של החברה הישראלית, מאבק של כל אחד מאיתנו. אני מודיע לפקידי אוצר, לא נפסיק את זה ולא נשקוט ונעשה שביתה עד שהנושא הזה ייפתר ועובדי קבלן במקצועות הליבה ייקלטו להעסקה ישירה".

(באדיבות דוברות ההסתדרות)

עוד התייחס ניסנקורן לשביתה הצפויה והבהיר כי אם לא יתקבלו הבנות בנושא עד ליום רביעי הקרוב, תכריז ההסתדרות על שביתה כללית בהשתתפות ועדי העובדים הגדולים במשק, בהם עובדי שירות המדינה, הרשויות המקומיות, מכבי האש, עובדי חברת החשמל, רשות שדות התעופה, הנמלים ורכבת ישראל.