המבקר יבדוק את אירועי הפרידה מהמפכ"ל לשעבר דנינו

רנ"צ (בדימוס) יוחנן דנינו כבר עזב את כס המפכ"לות, אך כעת מבקר המדינה מבקש לבדוק האם אירועי הפרידה ממנו היו ראוותניים מדי. בעקבות מידע שהתקבל על ההוצאות הכספיות הכבדות ושיבוש העבודה בתחנות באירועים אלו, פנה משרד המבקר לממלא מקום המפכ"ל לצורך בירור ראשוני. דנינו בתגובה: "האירועים היו צנועים"

דנינו, ארכיון (פלאש 90)

משרדו של מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא,  פנה היום (חמישי) לממלא מקום המפכ"ל, ניצב בנצי סאו, זאת לצורך בירור ראשוני של הטענות שהתקבלו באשר לאירועי הפרידה שנערכו למפכ"ל היוצא, רנ"צ בדימוס יוחנן דנינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הטענות שהגיעו למשרד המבקר, במהלך החודשים האחרונים נערכו אירועי פרידה מדנינו בכל תחנות המשטרה, דבר שהיה כרוך בהוצאות כספיות ניכרות ובשיבוש עבודת התחנות.

טענות נוספות עלו באשר לטקס הפרישה הרשמי ורב המשתתפים מדנינו במכללה הלאומית לשוטרים, טקס שספג ביקורת בשל ההוצאות הניכרות שהיו כרוכות בו, בין היתר בשל הופעתה של הזמרת קרן פלס.

דנינו הביע סיפוק מהודעת המבקר שפירא: "אני מאד מרוצה מההחלטה. עכשיו כולם יווכחו במה שאנחנו במשטרה ידענו כל הזמן - שהאירועים היו ראויים וצנועים בניגוד גמור לכל הפרסומים המגמתיים אשר ליוו אותם".

מבקר המדינה, ארכיון (ליאת מנדל)

בהודעה מטעם משרד המבקר נמסר כי לצורך בירור ראשוני של הטענות, התבקש ממלא מקום המפכ"ל להעביר למשרד המבקר מסמכים ומידע הנוגעים בדבר ההוצאות החריגות, לכאורה.

בריאיון שערך דנינו עם חדשות 2 עוד בטרם אירוע הפרידה, הוא טען שכלל לא ידע על התכנים שהתקיימו בו. "ביקשתי להיפרד מפיקוד המשטרה", אמר למשה נוסבאום. "אין לי צל של מושג מה יהיה בערב הזה, זו לשכה שמתכננת אירוע פרידה, אמרו לי שהוא יהיה מרגש. לא ידעתי על הסכומים ועל מי משלם".