ריבלין על מותו של ברכה: "על כולנו לערוך חשבון נפש"

הנשיא התייחס בעת ביקור הסגל הבכיר של המשטרה בביתו למותו הטראגי של תת ניצב ברכה וקרא למערכות הציבוריות להסיק את המסקנות הנדרשות בנושא. "ברכה נפל על משמרתו בעת מילוי תפקידו", אמר הנשיא

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס למותו של תנ"צ אפרים ברכה ז"ל ששם קץ לחייו, וקרא למשטרה ולמערכות הציבוריות לערוך חשבון נפש בנושא. "אני סמוך ובטוח שמשטרת ישראל תדע להסיק את המסקנות המתחייבות", אמר ריבלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא ריבלין אירח במשכנו את סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה במסגרת מה שהוגדר כ"מפגש הזדהות ותמיכה לאור אתגרי השעה" הפוקדים את הארגון. ריבלין ביקש למסור לבני משפחתו של ברכה ובהביע צער עמוק על מותו. "לא הכרתי את תת ניצב ברכה ז"ל באופן אישי ומעולם לא נפגשנו, אך תחושתי כאזרח במדינת ישראל היא שתת ניצב ברכה ז"ל נפל על משמרתו בעת מילוי תפקידו", טען הנשיא. "זוהי טרגדיה, אני שולח מכאן את תנחומי מעומק הלב לרעייתו וילדיו".

הנשיא הוסיף ואמר: "אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת, על כולנו לעשות חשבון נפש, מערכתי, קהילתי וציבורי. אני סמוך ובטוח שהמערכת שמופקדת על שלום הציבור, ושמירת החוק תדע להסיק את המסקנות ולעשות את חשבון הנפש המתחייב".

תנ"צ ברכה ז"ל (פלאש 90 -הדס פרוש)

"מותו של ברכה - אבדה מקצועית"

לדבריו של הנשיא הצטרף גם ממלא מקום מפכ"ל המשטרה בנצי סאו, שהביע צער על מותו של ברכה. "יש האומרים שהמשטרה נמצאת בעת קשה", אמר. "הסגל היושב כאן יודע לזהות בעיות ואתגרים ולתרגמם לתוכניות ולפעולה. אנו ארגון חזק ומקצועי הפועל על פי תכנית עבודה ויעדים בנחישות".

"מותו הטראגי של תת ניצב ברכה, הוא אבדה קודם כל ברמה האישית", הוסיף סאו. "כל הנוכחים כאן חברים אישיים של אפרים ז״ל. בעיני כולנו הוא אחד מהאנשים המקצועיים וערכיים ביותר שיש, סמל לצניעות וענווה. לצד האבדה האישית זוהי גם אבדה מקצועית של מי שהיה אמון במשך שנים על חקירות מאוד רגישות, והתמודדות עם פשיעה חמורה".