הישראלית שלחמה נגד דאע"ש: "הרגשתי שהגיע הזמן לחזור הביתה"

לאחר שמונה חודשים שבהם לחמה לצד המורדים הכורדים בסוריה, שבה גיל רוזנברג לישראל בשלום. "לא יכולתי לעמוד מנגד ולא לעשות שום דבר", סיפרה הצעירה הקנדית-ישראלית על מניעיה לצאת לקרב נגד הארגון הרצחני. "אנחנו כיהודים אומרים 'לעולם לא עוד' וזה נכון לכולם"

גיל רוזנברג, הצעירה הקנדית-ישראלית שנסעה להילחם לצד הכורדים במאבקם נגד דאע"ש, חזרה אמש (ראשון) לישראל בשלום לאחר יותר משמונה חודשים בסוריה. "שלומי טוב, זה טוב להיות שוב בבית", אמרה רוזנברג בריאיון לדוריה למפל ועידו סולומון בחדשות הלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעירה ששירתה בעבר בצה"ל, סיפרה על החוויה יוצאת הדופן שעברה בחודשים החולפים. "היו הרבה עליות ומורדות, צדדים חיובים ושליליים, זה לא היה קל אבל עבורי זה היה מאוד משמעותי", הסבירה רוזנברג. "זה הרגיש כמו משהו שהייתי חייבת לעשות".

לשאלה מה מוביל אישה צעירה להילחם נגד ארגון הטרור האכזרי בעולם אמרה: "החלטתי על כך בסוף הקיץ שעבר כששמעתי על מקרים רבים של נשים וילדים שנחטפים ונמכרים לעבדות מינית, מעונים ונרצחים. לא יכולתי לעמוד מנגד ולא לעשות דבר. אנחנו כיהודים אומרים 'לעולם לא עוד' וזה נכון לכולם".

רוזנברג במהלך שירותה בצה"ל, ארכיון (חדשות 2)

במהלך שהותה בסוריה נפוצו שמועות כי נפלה בשבי לוחמי המדינה האסלאמית, אך היא הפריכה אותם תוך זמן קצר בעמוד הפייסבוק שלה. אחרי שסיכנה את חייה לצד המורדים היא החליטה שהגיע העת לסיים את המסע. "הייתי שם שמונה חודשים והגעתי לשלב שהחלטתי שהגיע הזמן לחזור הביתה. זה הבית שלי".

הבאתה של רוזנברג לישראל התאפשרה בזכות התערבותו של איש העסקים היהודי-אמריקני מוטי כאהנה, המעורב בנעשה בסוריה. "כשסטיבן סוטלוף נרצח על ידי דאע"ש, הייתי בבית של המשפחה שלו. אחרי כמה שבועות שמעתי שיש עוד ישראלית בסוריה והחלטתי לשמור עליה - שלא יקרה לה שום דבר. לפני זמן לא רב היא יצרה איתי קשר ואמרה 'קח אותי הביתה', גיל החליטה לחזור".