רכבת ישראל: תחנות עכו-נהריה נסגרו מחשש לבטיחות הנוסעים

מחשש לדליפת חומר מסוכן ממפעל רפאל הסמוך לקו וגילוי "מאפיינים חריגים" בבדיקה, הודיעה הנהלת רכבת ישראל על סגירת תחנות עכו ונהריה. שירות הסעות יועמד לרשות הנוסעים. רפאל: הנושא בטיפול

שינויים במסלול מחשש לאירוע בטיחותי (חדשות 2)

חשד לדליפת חומר מסוכן בצפון הארץ: רכבת ישראל הודיע כי סגרה באופן חריג את תחנות עכו ונהריה, זאת לאחר שעלה חשד שחומר מסוכן דלף בסמוך למסילה ועלול לסכן את הנוסעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנהלת הרכבת הודיעה כי במהלך בדיקה שגרתית שנערכה במכון דוד של רפאל, המכיל חומרים מסוכנים, התגלו "מאפיינים חריגים". בשל כך הוחלט ברכבת להורות על סגירת התחנות, שכן מסילת הברזל ממוקמת בסמוך למכון. ברכבת הסבירו כי האזור המדובר נמצא בקרבת פסי הרכבת ועל כן, מטעמי בטיחות הנוסעים והרכבות הוחלט בשיתוף עם הנהלת רפא"ל ומשטרת ישראל להפסיק את הפעילות בתחנות.

בהנהלת רפא"ל אישרו כי במכון דוד אכן התגלו מאפיינים חריגים באחד המתקנים הכולל חומר מסוכן. "על מנת לנקוט משנה זהירות הוחלט שעד לקבלת מסקנות ברורות האזור ייתחם ותימנע כניסת עובדים", הודיעו ברפא"ל. "הנושא נמצא בטיפול ובתיאום מלא עם הגורמים האמונים על כך".

גורם בכיר ברשות הכיבוי אמר אף הוא כי במפעל רפא"ל התגלו חריגות בריכוז החומר המסוכן, אך בשלב זה אנשי החברה מטפלים בליקוי באופן עצמאי, לצד מעקב של גורמי רשות הכיבוי. "בשל זה לא נשקפת סכנה לציבור באזור", טען הגורם.

בתוך כך, הנהלת הרכבת הודיעה תנועת הרכבות דרומה תתחיל ותסתיים בתחנת קריית מוצקין, וכי יועמדו שאטלים לרשות ציבור הנוסעים בקו. כמו כן צויין כי שאר קווי הרכבת ממשיכים לפעול כסדרם. כמו כן צוין כי צוותי הרכבת בתחנות נהריה, עכו וקרית מוצקין תוגברו, וכי עשרות אוטובוסים פועלים בקווים ישירים מתחנת קריית מוצקים לנהריה בשני הכיוונים.