במשטרה מחפשים אחר הטלפון הנייד של אפרים ברכה ז"ל

צוות החקירה שהוקם לבדיקת התאבדותו של אפרים ברכה מנסה לאתר את המכשיר הסלולרי, שבו עשוי להיות מידע חיוני שישפוך אור על נסיבות התאבדותו. במשטרה יצטרכו להחליט האם להמשיך בחיפושים

מידע חיוני במכשיר הנייד? (פייסבוק)

הטלפון הנייד של תת ניצב אפרים ברכה ז"ל נעלם - כך פורסם הבוקר (ראשון) לראשונה בגל"צ. על פי הדיווח, הצוות שהקימו במשטרה לחקירת נסיבות התאבדותו של הקצין מנסה בכל כוחו לאתר המכשיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

עד כה לא הצליח צוות החקירה המיוחד למצוא את המכשיר. אם ימצאו אותו, ייתכן שהמידע שבתוכו יספק תשובות לשאלות רבות ובראשן - מה בדיוק הביא להתאבדותו. ברכה ידע, ככל הנראה, שהטלפון שלו עשוי להעניק מידע חשוב לחוקרים, ולכן קיימת האפשרות שהוא העלים אותו בעצמו.

את גופתו של ברכה מצאו השוטרים במכוניתו. כדי לאכן אותה הם לא נדרשו למכשיר הנייד אלא עשו זאת באמצעות מערכת איכון שנמצאת בכל רכב משטרתי. לכן לא נדרשו באותו יום לשאלה היכן נמצא המכשיר הסלולרי שלו.

בשבוע שעבר נמסר ממשרד המשפטים שהבדיקה בעניינו של ברכה הסתיימה עם התאבדותו. כעת תידרש ההחלטה האם להמשיך את הבדיקה על היעלמות המכשיר, ואם כן - מי יבדוק זאת.

קברו של ברכ, בשבוע שעבר (חדשות 2)

ביום ראשון שעבר שם קץ לחייו תת-ניצב אפרים ברכה, מבכירי החוקרים במשטרת ישראל. קצין המשטרה הבכיר, שכיהן בתפקידו האחרון כראש יאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה), נמצא ללא רוח חיים במכוניתו.

באותו יום לפנות בוקר יצא ברכה מביתו ואמר לאשתו כי הוא "צריך לשאוף אוויר". לאחר שלא שב ולא ענה לטלפון, היא החלה לדאוג והתקשרה לחברו הטוב של ברכה, תת ניצב אבי נוימן, קצין חינוך ראשי במשטרה. נוימן הזעיק את משטרת מודיעין ובתום סריקות נמצאה מכוניתו של ברכה ברחוב עמק האלה, ביציאה לאזור התעשייה בעיר - מרחק של כקילומטר מביתו. צוות של מגן דוד אדום שהגיע למקום ביצע בו פעולות החייאה אך לבסוף נאלץ לקבוע את מותו של הקצין הבכיר.

במשך יותר מ-30 שנה ביצע ברכה שורה של תפקידים במשטרה, בהם סגן ראש יאח"ה, מפקד זרוע חקירות ביחידה לחקירות בינלאומיות וראש חטיבת חקירות באגף חקירות ומודיעין. בנוסף, עמד ברכה במרכזה של פרשת הרב יאשיהו פינטו. במסגרת הפרשה פנה ברכה לממונים עליו ודיווח להם כי הרב הציע לו שוחד בתמורה למידע על החקירה המתנהלת נגדו. ראשי אגף החקירות הורו לברכה להקליט את פינטו ובתמלילי השיחות בין השניים שפורסמו לפני כשנה, נשמע הרב מנסה לדלות מידע מברכה.