מלון עם בלונדיניות ומצעים ירוקים: הבקשות הכי מוזרות של הנופשים הישראלים

מוקדי השירות של חברות הנסיעות עמוסים למדי בימים אלה של שיא עונת התיירות. אלא שבין שיחה שגרתית אחת לאחרת בה מוזמנת עוד חופשת הכל כלול באי יווני טיפוסי, ישנם ישראלים שמבקשים מהמוקדנים בקשות יוצאות דופן: מצבע המצעים והווילונות במלון, דרך טיסה לים המלח - ועד לנוף לים מהחדר בערים שאין בהן בכלל ים

ממצעים ועד נוף שלא קיים. מוקד השירות (יח"צ)

עונת התיירות בשיאה, הטלפונים במוקדי השירות לא מפסיקים לצלצל - והישראלים מציפים את המוקדנים בשלל שאלות ובקשות. בעוד שלרוב הלקוחות הכי חשוב לא 'לצאת פראיירים' ולהזמין חופשה במחיר הכי משתלם שיש - לישראלים חשוב לא פחות שהחדר במלון יהיה יפה, ואם אפשר גם עם נוף לים - גם אם מדובר ביעד שבו אין בכלל ים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מוקדני חברות הנסיעות, שעונים לאלפי לקוחות ביום, נתקלים בשיחות לא מעטות בהן מזמיני החופשות מבקשים מהם להתחייב לממש תנאים מוזרים או אפילו לא הגיוניים - כאלה שמעלים חיוך וגורמים להם להרים גבה.

"לא מזמן עניתי לשיחה שבה הלקוח התעקש שהמצעים והווילונות בחדר שלו במלון יהיו ירוקים, כי זה הצבע היחידי שנותן לו אנרגיות בחופשה", מספרת קמיל, מוקדנית בחברת הדקה ה-90. "הסברתי ללקוח שממש התעקש על זה, שאני יכולה לבקש את זה מהמלון - אבל לא להתחייב. ניסיתי לשכנע אותו שגם לישון עם מצעים לבנים זה נחמד ואמרתי לו שאני הכי אוהבת מצעים לבנים".

"רוצה רק חדר עם מצעים ירוקים" (רויטרס)

לקוח נוסף עם בקשה מוזרה אחרת תהה אם אפשר לקבל חדר מלון שבו יהיה מיני בר ריק ממוצרים - אותו הוא יוכל למלא במוצרים משלו שיביא למלון. לקוח אחר התעקש שבחדר המלון שיגיע אליו תהיה רק מיטה עם מזרון קפיצים.

חופשה בבודפשט - עם נוף לים

המוקדנים, שמחויבים להעניק שירות ראוי לכל לקוח ולקוח, לא יכולים לצחוק כשמבקשים מהם בקשות מעין אלה. הם מתמודדים במקצועיות וברצינות עם בקשות מוזרות שלא מפסיקות לזרום למוקדי השירות.

"השבוע צלצלה לקוחה שאמרה שהיא ממש רוצה חופשה בבודפשט, ושהמלון יהיה קרוב לים. היא לא ידעה שאין שם ים והייתי צריכה לומר לה שבעיר יש נהר", הוסיפה קמיל ממוקד השירות."היה גם לקוח שצלצל וביקש חופשה בטן-גב בפראג - יעד נוסף שגם בו אין חוף ים. שיחות כאלה משעשעות ללא ספק, אבל לא כולם מכירים את כל היעדים. אנחנו מחויבים להיות מנומסים ולפעמים יוצא גיחוך קל כששומעים את הדרישות", סיפרה. "היה גם תייר שביקש חדר עם נוף לים בירושלים, שלא ידע שבעיר אין ים".

והיה גם לקוח שביקש טיסה ישירה מאילת לים המלח - למרות שבאזור אין כלל שדה תעופה בו יכולים לנחות מטוסים. "הוא דרש לטוס בגלל בעיות התניידות שבנו סובל מהן, אבל פשוט לא ידע שאין סמוך לים המלח שדה תעופה, וממש היינו צריכים להסביר לו שאין". לקוח אחר ביקש טיסה ישירה מירושלים לפריז - רק שבתחומי ירושלים אין שדה תעופה.

"רוצה לנסוע לאזור שיש בו הרבה גרמניות בלונדיניות"

גם כשעל הקו יש בין 40 ל-50 שיחות ממתינות, הלקוחות ממשיכים לבקש נופש בתנאים האידיאליים מבחינתם. "התקשר אליי בחור צעיר שאמר שהוא רוצה חופשה בגרמניה, אבל במקום שיש בו הרבה בלונדיניות", סיפר חיים, אף הוא מוקדן בחברה.

"הדרישה הזו הפתיעה אותי, אבל אני והלקוח צחקנו על זה ביחד - וניסיתי למצוא עבורו יעד שיתאים לבקשה. אי אפשר לבדוק דבר כזה, אבל כיוונתי אותו לברלין, שהוא יעד עם הרבה צעירות וצעירים", שחזר את השיחה המשעשעת. "אחרי שהוא חזר מהחופשה, הוא אפילו התקשר ואמר שהוא ממש נהנה והיה מרוצה מאוד".

גרמניות בלונדיניות? שאל את המוקדן (רויטרס)

ישראלים רבים שיוצאים לחופשה אוהבים להרגיש בחו"ל כמו בארץ - ושמחים מאוד שהם פוגשים ישראלים נוספים במלון או באחד מיעדי התיירות המובילים. אלא שיש ישראלים שמעדיפים להתרחק מישראלים אחרים: "יש אנשים שמתקשרים ומבקשים לשהות במלון בלי ישראלים ולהתנתק לגמרי. הם מחפשים שקט ואינטימיות".

עונת הקיץ עוד לא הגיעה לשיאה - ובמוקדי השירות ימשיכו לענות לאלפי שיחות ביום. בין עוד שיחה שגרתית בה תיסגר חופשת הכל כלול לרודוס או כרתים, נראה שעוד ועוד לקוחות יבקשו בקשות לא בהכרח שגרתיות, שיצריכו מקוריות ויכולות אלתור מוצלחות למדי מצד המוקדנים, עד שהם בעצמם יצאו לחופשה.