ארדן הורה: "פלסטין 48" לא ישדר

השר לביטחון פנים חתם על צו האוסר על פעילות הערוץ הפלסטיני שהושק לפני כ-3 שבועות בישראל. ארדן נימק את החלטתו בעובדה שמדובר בערוץ הפועל בחסותה של הרשות הפלסטינית, מבלי שהדבר אושר כמתבקש בחוק

ארדן נגד "פלסטין 48" (חדשות 2)

"פלסטין 48" המשדר מנצרת צפוי לסיים את שידוריו. השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, חתם הערב (חמישי) על צו האוסר על קיום כל פעילות של ערוץ תקשורת פלסטיני בתחומי מדינת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארדן חתם על הצו מתוקף סמכותו בחוק האוסר על הפעלתו של ערוץ "פלסטין 48" הפועל בנצרת. לטענת השר ארדן, חתימת הצו בוצעה לאחר שנודע לו כי הערוץ פועל מטעמה ומחסותה של הרשות הפלסטינית, מבלי שקיבל אישור לכך בכתב כמתחייב בחוק.

מתוקף הצו, הורה השר ארדן לכל גורם המעורב באחזקתו או בהפעלתו של "פלסטין 48", שלא להמשיך בפעילות בכל מקום בתחומי מדינת ישראל. ״לא אאפשר שום פגיעה בריבונות של מדינת ישראל ומתן דריסת רגל לרשות הפלסטינית בשטחי המדינה״, הבהיר ארדן.

"פלסטין 48" הושק לפני כשלושה שבועות במעמד שר התקשורת הפלסטיני, והוא נקלט בשידורי לוויין בצלחות פרטיות בישראל. מרכז הערוץ פועל מנצרת, והוא משדר במסגרת חבילת ערוצים שבבעלות הרשות הפלסטינית ואש"ף. בעת הקמתו, הבהיר שר התקשורת הפלסטיני כי הערוץ פועל מתוך ראייה בערביי ישראל קהל יעד לתכנים בידוריים וכי הוא לא ישמש להפצת תכנים לפגיעה בשלטון החוק בישראל.