אביו של הישראלי שמוחזק בעזה: "תחזירו את אברה בשלום"

לאחר שהבוקר הותר לפרסום דבר החזקתו של הישראלי אברה מנגיסטו בשבי חמאס, משפחתו מגיבה לראשונה לפרשה ומבהירה כי האיש אינו לוקה בנפשו. "הוא נכנס לדיכאון בגלל התאבדות אחיו", ציינו בני משפחתו

עשרה חודשים לאחר שאברה מנגיסטו (29) מאשקלון חצה את הגדר לרצועת עזה, מספרים בני משפחתו לראשונה על התקופה הקשה. מאז המקרה ההורים שקעו בדיכאון והביעו תקווה שאברה יחזור הביתה בשלום. "אני מבקש שלא תחשבו על אברה כאזרח ממוצא אתיופי שנמצא בעזה", אמר אביו לחדשות 2. "הוא ישראלי-יהודי. אני מבקש שתחזירו את הבן שלי בשלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זהו אינו המקרה הראשון בו מתמודד משפחת מנגיסטו עם משבר. לפני שלוש שנים, עברה המשפחה טרגדיה קשה נוספת, לאחר שאחיו הגדול של אברה, מסרשאו התאבד. "אברה ראה באחיו דמות לחיקוי והחבר הטוב ביותר", מספר האב. "הוא נכנס לדיכאון מאז מותו ואז הוא גם התחיל לשתות".

אביו של מנגיסטו מכחיש שבנו מעורער בנפשו. הוא טוען כי הוא נכנס לדיכאון עמוק מאוד בגלל התאבדות אחיו. המשפחה כבר הפסיקה לדווח על היעדרויותיו, לאחר שנעלם למספר ימים ואז חזר. "בתחילה היה נעדר מהבית", מציינים בני המשפחה. "הוא נמצא זרוק בכל מיני פינות בעיר".

"מבחור חייכן ומוקף בחברים הפך לבחור מסוגר ובודד", אומרים המקורבים לבני המשפחה ומוספים כי "ההתאבדות השפיעה עליו עמוקות".

נתניהו: מתחייב לפעול

מקורות המקורבים למשפחה יודעים לספר שכעבור זמן מה החל ראש הממשלה בנימין נתניהו לטפל באירוע באופן אישי והוא מינה צוות מיוחד בראשות אל"מ במילואים ליאור לוטן. לוטן נפגש מספר פעמים עם המשפחה, עדכן במתרחש, וביקש מהם לא ליצור מגע עם כלי התקשורת.

"נהג להיעלם ולחזור"

המשפחה הסתגרה בביתה וסירבה להיפגש עם עיתונאים אפילו לא לשיחות רקע. במהלך התקופה נפגשו בני משפחת מנגיסטו גם נשיא המדינה ראובן ריבלין שהזמינם למשכנו וגם עם שר הביטחון משה יעלון. אותם מקורות המקורבים למשפחה מספרים כי רה"מ הבטיח אישית לבני משפחתו של מנגיסטו כי יעשה הכל בכדי להשיב את בנם בשלום וקרא להם לנהוג באיפוק.