"שמחים להתחתן באולמי עדיה, לא חוששים"

שלושה שבועות לאחר התרסקות גוף התאורה שהביא למותה של אביבה חיון ז"ל, אולם "עדיה" ביבנה ייפתח מחר מחדש. הזוג הראשון שיתחתן במקום מצהיר: "האמנו בתוך תוכנו שנעשה את החתונה באותו מקום, האולם עבר את כל הבדיקות"

הזוג הנרגש ניב וסיוון (באדיבות המצולמים)

האולם ייפתח מחדש - הזוג מתרגש אבל לא חושש: ניב תייר וסיון יצחקיאן הם הזוג הראשון שיתחתן באולמי "עדיה" ביבנה לאחר האסון. היום (רביעי) קיבל האולם אישור זמני לשלושה חודשים, והזוג בני ה-25 יערוך את החתונה מחר בערב. בריאיון ראשון מאז שקיבלו את הבשורה המשמחת, הם בטוחים שהערב יהיה חגיגי ויעבור בשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היום קיבלנו את השיחה בשעה אחת אחרי הצהריים מהבעלים של אולם עדיה - לא היו מאושרים יותר מאיתנו בעולם", סיפרו ניב וסיוון בריאיון בלעדי לחדשות 2 Online. "מאז האסון שקרה היינו בלחץ - שקלנו איפה לעשות את החתונה ואפילו בדקנו אולמות נוספים, אבל האמנו בתוך תוכנו שנקיים את החתונה באולמי עדיה".

הכלה המיועדת דיווחה היום לחבריה ברשתות החברתיות כי השמחה תיערך כמתוכנן באולם: "המקום עבר את כל הבדיקות והמנורה לא נמצאת. ובעזרת השם שנשמע רק בשורות טובות".

ניב הוסיף: "אני מתרגש מאוד - נכון שזה כואב מאוד, כי בכל זאת קרה שם אסון. ברור שזה קשה, אבל החיים צריכים להימשך". לדבריו, היום התגייסו כל בני המשפחה על מנת לעדכן את המוזמנים שהחתונה תיערך כמתוכנן: "פתחנו היום חמ"ל כמו במבצע צבאי - הזמנו 400 אנשים. האחים והדודות לא עשו כלום חוץ מלהתקשר לכל המוזמנים".

"המדינה שלנו תמיד חיה מקצה לקצה"

החתן המיועד הוסיף כי "יום למחרת האסון הייתי באולם, היה עצוב מאוד לראות את האולם אבל עכשיו אנחנו שמחים שאנחנו הראשונים להיכנס לאולם. ברור שאנחנו נתרגש מחר". לדבריו, הם אינם חוששים אלא סומכים על בעלי האולם: "המדינה שלנו תמיד חיה מקצה לקצה, אני לא חושש - ראיתי דברים הרבה יותר קשים. אני שמח מאוד שמחר אני אשבור את הכוס ואתחתן באולמי 'עדיה'".

במקביל, ההתרגשות באולמי עדיה רבה מאוד וההכנות לאירוע נמשכות במרץ. אלי מויאל, מנהל האירוע של האולם, סיפר לחדשות 2 Online: "ידענו שבסופו של דבר האולם ייפתח. מחר לא הולך להיות לנו קל, אבל ניתן את השירות המקסימלי שאנחנו יכולים לתת לזוג. אנחנו לא נשכח גם את משפחתה של אביבה חיון ואת הפצועים".

בסביבת בעלי האולם הציגו היתר זמני לניהול עסק שהעניקה להם העירייה היום, בו נכתב כי האישור תקף לשלושה חודשים. במקביל יימשכו ההליכים להוצאת היתר קבוע. לאחר האסון הוציאה העירייה צו סגירה זמני לעסק, אך כעת הוא פג עם הענקת ההיתר.

"עמדנו בכל הכללים, החתונה תתקיים כהלכה"

מקורביו של עובדיה כהן, אחד מבעלי האולם ששוחרר ממעצר לאחר חקירתו, אמרו כי למרות האישור הם אינם יכולים לחגוג בלב שלם: "אנחנו לא יכולים לשמוח ולהגיד מזל טוב - לא נשכח את משפחתה של אביבה חיון ואת הפצועים". עם זאת, הבהירו בסביבתו של בעל האולם, המקום עמד "בכל התנאים המחמירים" שדרשו הרשויות - בהן המשטרה והעירייה.

מחר בערב צפויה להיערך במקום חתונה נוספת, לדברי הבעלים. עו"ד רעות שדה, שמייצגת את אולמי "עדיה", אומרת: "זה לא היה פשוט להגיע ליום הזה שהאולם יפתח את שעריו מחדש. אין זה סוד לומר שעירייה והמשטרה הערימו דרישות וירדו לפרטים הקטנים, אך אני שמחה לבשר שעמדנו בכל התנאים והזוג המאושר יקיים את החתונה שלו כהלכה אצלנו באולם".

אריאל הלר, דובר עיריית יבנה, אמר כי "לאולם עדיה ניתן היום רשיון עסק זמני לשלושה חודשים, לאחר שהמשטרה הסירה את צו הסגירה. לבקשת המשטרה וכתנאי מטעמה נדרש עדיין אישור בית המשפט לביטול החלטה שיפוטית האוסר הפעלת העסק".