בקרוב: מצלמות יותקנו בכל המשחטות ובתי המטבחיים בארץ

בעקבות התחקירים שחשפו חשד להתעללות במשחטות ברחבי הארץ, במשרד החקלאות פועלים להגברת האכיפה. בתי המטבחיים ירושתו במצלמות, והתיעוד יועבר למרכז בקרה מקצועי. שר החקלאות: "המקרים ראויים לטיפול ביד קשה ובענישה משמעותית"

מתוך התחקיר בבית המטבחיים "דבאח"

צעד דרמטי באכיפה נגד עובדי המשחטות המתעללים: שר החקלאות אורי אריאל הורה הערב (רביעי) להתקין באופן מיידי מצלמות בכל בתי המטבחיים בארץ, בעקבות שורת תחקירים שחשפו אלימות ואכזריות כלפי בעלי החיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הנחיתי להתקין מיידית מצלמות ולהקים חדר בקרה מרכזי", עדכן הערב השר אריאל על כוונתו להגביר את האכיפה. על מנת לוודא שההנחייה תגיע לכל משחטה בישראל, פנה אריאל למנהל השירותים הווטרינריים במשרד והנחה אותו להוציא הוראה מיידית בנושא.

"לצד זה הוריתי להניח על שולחני בתוך כחודש תוכנית עבודה מסודרת עם הצעת תקציב להקמת חדר בקרה מרכזי, אליו יחובר מערך המצלמות למעקב שוטף", הוסיף אריאל. חדר הבקרה יתופעל על ידי חברה חיצונית או על ידי מערך מתנדבים בפיקוח השירותים הווטרינריים.

השר הדגיש כי "מקרי התעללות בבעלי חיים, שלצערי גוברים בחודשים האחרונים, ראויים לטיפול ביד קשה ובענישה משמעותית. אני מתחייב כשר הממונה לפעול יחד עם כלל הגורמים המקצועיים לצד הארגונים השונים לפעול בתקיפות על מנת לפעול למגר את התופעה".

בתחקיר חדשות 2 מהחודש שעבר נחשפו צילומים המעידים על התעללות במשחטת "דבאח": בסרטונים נראים העובדים כשהם מחשמלים את הבהמות ומורידים שערי ברזל כבדים על גבם. בעקבות התחקיר הוצא צו סגירה זמני למשחטה.