המחיר על שיתוף תחקיר על ראש העיר: פיטורים

סייעת בצהרון בנהריה פוטרה משום ששיתפה בחשבון הפייסבוק שלה את תחקיר חדשות 2 שעסק בראש העיר ז'קי סבג ומתח ביקורת על התנהלותו. בהקלטת שיחת השימוע שלה נשמעת המנהלת אומרת: "ראינו ששיתפת, זו בעיה. את לא מבינה באיזו מלחמה אנחנו נמצאים"

הזרוע הארוכה של ראש עיריית נהריה: זהבית זילברמן, סייעת בצהרון "כיף וחיוכים" בעיר, הפכה למובטלת לאחר ששיתפה בחשבון הפייסבוק הפרטי שלה את תחקיר חדשות 2 אודות ראש העיר ז'קי סבג. לטענתה, לחצים כבדים הופעלו על הנהלת הצהרון מצד בתו של ראש העיר אילנית סבג (שמוארת בתחקיר באור שלילי), עד שנאלצה לפטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המנהל שלי שלח לי הודעה אם אני יכולה להגיע לעבודה", שחזרה זילברמן. "הוא הזמין אותי לשיחה איתו ועם המנהלת, שם הודיעו לי שבגלל שעשיתי share פיטרו אותי. לא ידעתי שאסור לעשות share. חבל שמפטרים כי הבת של ראש העיר ביקשה".

זילברמן הקליטה את שיחת השימוע שנערכה לה, שממנה ניתן להבין את גודל ההשפעה של ראש העיר ושל בני משפחתו על הנעשה בנהריה:

מנהלת: "ראינו את הפוסטים שהעלית"

זילברמן: "אה, באמת?"

מנהלת: "ראינו שעשית שיתוף"

זילברמן: "נו, אז מה, ואם עשיתי? אני לא רואה את זה כמו שאתם רואים".

מנהלת: "זו בעיה. את לא מבינה באיזו מלחמה אנחנו מולה (מול אילנית סבג, הבת של ראש העיר)".

זילברמן, על אף הפיטורים, החליטה לא לשתוק. "אני לא מוותרת", אמרה. "הרבה מהתושבים מפחדים לדבר, אומרים שהוא נקמן, ואני סמכתי עליו ובחרתי בו במשך שנים. לא ידעתי שהוא כזה. אני בהלם, לא מאמינה שכל זה קרה לי".

מנהלת הצהרון אמרה בתגובה כי "ראש העיר עשה לעיר רק טוב. אני מסתכלת רק על היבטים של המקום שלי נטו".

מעיריית נהריה נמסר בתגובה: "הצהרון המדובר הינו פרטי, שמפעילו ומנהלו הינם עובדים עצמאיים אשר לא כפופים לעירייה בשום צורה או דרך. אילנית סבג היא אדם פרטי ועצמאי שלא תלויה באביה בשום דרך וכל ניסיון לקשר בין פעולותיה לראש העירייה כביכול הינם ניסיון לפגוע בפעילותו באופן אישי ובעירייה".