ארדן: "נדרשה תגובה לפרסומים נגד ברכה"

השר לביטחון פנים נפגש עם סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה והתייחס להתאבדותו של ראש יאח"ה תנ"צ אפרים ברכה: "כשנאמרות אמירות כלפי שוטרים וקצינים הן לא יכולות להישאר באוויר". הוא הדגיש כי "גם קצינים בכירים וקשוחים יכולים להיפגע, הם צריכים להבין שיש להם גיבוי"

תנ"צ ברכה, ארכיון (פלאש 90)

יממה לאחר מותו הטראגי של תנ"צ אפרים ברכה, מפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה ששם קץ לחייו, כינס הבוקר (שני) השר לביטחון הפנים גלעד ארדן את סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה על מנת לחזקם. לדברי ארדן, יש חשיבות עליונה בהפקת לקחים ומסקנות מידיות מהאירוע, בתוך הארגון והמחוצה לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כשנאמרות אמירות כלפי שוטרים וקצינים, האמירות האלה לא יכולות להישאר באוויר ונדרשת תגובה מידית ומהירה לפרסומים מסוג זה", הדגיש השר ארדן. "אם הפרסום שקרי, צריכים להינקט צעדים חריפים מול אותו הגורם, ואם חלילה אמת, יש חובה בנקיטת אמצעים, אבל אין להשאיר את הדברים באוויר. השוטרים צריכים להבין שיש להם גיבוי ובאותה נשימה, אני רוצה להדגיש המערכת לא תחפה על אף אחד שיבצע עבירות אתיות ופליליות".

"התחושות הקשות שעולות מהיממה האחרונה מלמדות אותנו שכולנו בני אדם וגם קצינים בכירים וקשוחים ששרתו עשרות שנים במשטרה, שחקרו את בכירי העבריינים, גם הם יכולים להיפגע ולכן החשיבות העליונה היא במתן גיבוי אחד לשני, החברות, הרעות, העזרה ההדדית הם הנשק שלכם כקצינים ושוטרים אל מול הגורמים החיצוניים".

מתייצב לצד השוטרים, השר ארדן (פלאש 90)

לדברי ארדן, "כשגוף כמו משטרה מנהל מאבק חסר פשרות מול הפשיעה יש הרבה גופים אינטרסנטים עם יכולת כלכלית שינסו להתמודד מול הפעילות הבלתי מתפשרת של החוקרים ודווקא בהקשר הזה, הכוח שלכם כמשטרה הוא באחדותכם". הוא הדגיש כי הוא רואה חשיבות וצורך לחזק את המשטרה, דווקא בזמן הקשה שבו שרוי הארגון.

תנ"צ אפרים ברכה, בכיר החוקרים שדיווח למפקדיו על הניסיון של הרב יאישהו פינטו לשחד אותו, הפך בשנה האחרונה ליעד לשמועות ודיווחים בעניינו למחלקה לחקירות שוטרים. בשבועיים האחרונים התנהל בירור בעקבות מידע שמסר עיתונאי מעריב אבירם זינו, על חומרי חקירה שקיבל מברכה בפרשת מעונות רה"מ, גם בעניין הזה לא נמצא חשד לעבירה מצד ברכה.

במשרד המשפטים הבהירו אמש, לאחר מותו של ברכה, שהפרסומים לפיהם הייתה כוונה לפתוח בחקירה נגדו הם חסרי בסיס לחלוטין. אחר הצהריים יובא קצין המשטרה המוערך למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין שבעירו מודיעין.