סאו: "הותיר מורשת של מקצועיות ומחויבות"

ממלא מקום המפכ"ל ניצב בנצי צאו הגיע לניחום אבלים בבית משפחת ברכה ואמר כי מותו הוא אובדן כבד מאוד למשטרה: "אפרים ברכה היה אחד מטובי החוקרים. לאורך עשרות שנים הוא הוביל חקירות מורכבות וקשות". היועמ"ש: "הוא היה קצין אמיץ ומסור בכל מאודו לשלטון החוק"

במשטרה מנסים לעכל את הזעזוע שפקד את הארגון עם הידיעה על מותו של תנ"צ אפרים ברכה. מ"מ המפכ"ל, ניצב בנצי סאו, ספד בצהריים (ראשון) לברכה ושיבח את פועלו לאורך השנים. לדבריו הצטרפו גם ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב מני יצחק, וראש יחידת להב 433 שהביעו צער עמוק על לכתו בטרם עת של עמיתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שערך ביקור ניחומים בביתו של ברכה שבמודיעין, מנה ניצב סאו את הישגיו של ברכה והדגיש את חשיבות תרומת שירותו בשורות המשטרה. "זהו אירוע טרגי ואובדן גדול וכבד מאוד למשטרת ישראל", אמר סאו. "תנ"צ אפרים ברכה היה אחד מטובי החוקרים של משטרת ישראל. לאורך עשרות שנות שירות הוא היה אמון והוביל חקירות מורכבות, חקירות סבוכות, חקירות קשות, בין אם זה לחימה בפשיעה החמורה ובין אם לחימה בשחיתות הציבורית. אפרים משאיר אחריו מורשת של מקצועיות, של מחויבות, של צניעות, של ענווה, הוא אחד הקצינים ואחד האנשים הצנועים ביותר שפגשתי במשטרת ישראל ובכלל".

מוקדם יותר היום נפרד מברכה גם ראש האגף לחקירות ולמודיעין, ניצב מני יצחקי. "מדובר בשעה קשה מאוד, בראש ובראשונה למשפחה, אבל גם למשטרה ולעשרות שעבדו עם אפרים ותחתיו לאורך השנים", אמר יצחקי. "אפרים היה איש ערכי ומקצוען אמיתי. חוקר מהמעלה הראשונה. עמד בעוז לאורך שנים בחזית הלחימה בפשיעה. מפקדיו, עמיתיו ופקודיו העריכו אותו, ראו בו דמות ומודל ואהבו אותו. תרומתו למשטרה ולמדינה לא תסולא בפז״.

משאיר אחריו מורשת של מקצועיות. תנ"צ ברכה (אתר משטרת ישראל)

"היה ממובילי המאבק בשחיתות השלטונית"

ראש יחידת להב 433, ניצב רוני ריטמן, ספד גם לברכה. "איבדנו מפקד וקצין אך בראש ובראשונה אדם וחבר מסור וערכי, בעל אומץ, תושייה וצניעות יוצאי דופן שנתן את כל כולו לאורך שנים במאבק עיקש ובלתי מתפשר בפשיעה״.

במשרד היועץ המשפטי לממשלה ובפרקליטות המדינה פרסמו הודעת אבל רשמית שבה הביעו צער על מותו של הקצין הבכיר. "תנ"צ ברכה היה קצין משטרה הגון וברוך כישרונות, אמיץ ומסור בכל מאודו לשלטון החוק. במשך למעלה משלושים שנה הוא שירת בשורות המשטרה במגוון תפקידים והיה ממובילי המאבק בשחיתות השלטונית ובפשיעה בכללותה. היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה עבדו עמו יד ביד משך שנים ארוכות בתיקים רגישים וקשים מאין כמותם, בשיתוף פעולה הדוק שהניב פירות רבים".