"זה שוד". 5 הפגנות נגד מתווה הגז

המחאה נגד מתווה הגז נמשכת: חמש הפגנות התקיימו אמש בכל רחבי הארץ בחמישה מוקדים שונים - בקריית שמונה, קיסריה, תל אביב, ירושלים ובאר שבע. המוחים קוראים קריאות בעד פירוק המונופול ופיקוח על המחירים. הפרופ' ירון זליכה: "קורא למשטרה לפתוח בחקירה איך חולקו רישיונות הגז"

שורה של הפגנות נוספות נגד מתווה הגז התקיימו אמש (שבת) ברחבי הארץ, כשהמרכזית שבהן נערכה בתל אביב. כאלף מפגינים קראו לפיקוח על מחירי הגז ופירוק המונופול, כמו גם קריאות כגון "עוצרים את שוד הגז", "המשחק מכור, הגז של הציבור" ו-"זה שוד". הצעדה המרכזית יצאה מכיכר הבימה שבקצה שדרות רוטשילד לכיוון קריית הממשלה בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרופסור ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי במשרד האוצר, היה הנואם המרכזי הערב בהפגנת המחאה בקריית הממשלה בתל אביב וקרא למשטרת ישראל לפתוח בחקירה איך חולקו רישיונות הגז.

"התפקיד של הממשלה הוא לדאוג לכך שהפרדס ינוהל הכי טוב שאפשר ושהפירות שלו יחולקו בצורה הוגנת", אמר זליכה. "אני לא אומר שיוויונית כי אנחנו לא קומוניסטים, אבל בצורה הוגנת, יעילה, שתבטיח לנו את השנים הבאות".

ההפגנה בתל אביב, הערב (חדשות 2)

"אבל מה הממשלה עושה?", המשיך זליכה, "הממשלה לוקחת חלק מהתפוזים ומחלקת אותם לידי מקורבים, מחלקת אותם בלי מכרזים, למי שקרוב לצלחת. יש פה מישהו בקהל הגדול הזה שאי פעם בחייו קיבל פטור ממכרז? יש פה מישהו ששילם 970 אלף שקל וקיבל אוצר של טריליון שקל, בלי מכרז?".

מפגינים, הערב בתל אביב

"השר כחלון", פנה זליכה לשר האוצר המכהן, "תעביר את הסמכות לפיקוח על המחיר לשר ממפלגתך, לשר אבי גבאי, ולא לבנימין נתניהו, מישהו שעמדתו ידועה מראש, מישהו שכבר התחייב לתשובה, אלא למישהו שלא הצהיר מהי עמדתו, מישהו שאינו רכיכה".

"לא נתפס שמשאב טבע מחולק למיעוט"

"זה פשוט שוד לאור יום", אמרה רונית, אחת ממאות המפגינים לחדשות 2 Online. "זה משאב טבע אדיר ולא נתפס שהוא מחולק למיעוט ובדרך מושחתת. זה בעיניי סימן למשהו רחב יותר של איך מחליטים החלטות במדינה הזו וכמה הציבור שותף בהחלטות האלו".

בירושלים נערכה מחאה שקטה מול בית ראש הממשלה בצומת הרחובות בלפור ובן מימון. גם בבאר שבע נערכה אתמול הפגנה נגד מתווה הגז . "בואו להפגין נגד שוד הגז", קראו המארגנים לתושבי הדרום. "אנו לא מהווים גוף מאורגן, אלא רק קבוצה של אזרחים בודדים שלקחו יוזמה". שתי הפגנות נוספות נערכו גם בקריית שמונה ובקיסריה.