תעודת בגרות לבן הלוחם שנפל בעזה

סמל בן וענונו ז"ל נהרג בתקרית הנגמ"ש בסג'עייה לפני שנה במבצע צוק איתן. בגרות אחת באזרחות היתה חסרה לו כדי לקבל תעודת בגרות מלאה. השבוע, במחווה מיוחדת, העניק משרד החינוך להוריו את התעודה ובמשרד הסבירו: "בן הוכיח בגרות באזרחות מעל ומעבר"

בן וענונו ז"ל לחם כל חייו, עוד לפני שנכנס לרצועת עזה: אמו סיפרה כי הוא "נלחם להתגייס לקרבי, שקל 120 קילוגרם ובשביל לרדת במשקל הוא נלחם". לפני שנה הוא נפל במבצע "צוק איתן", עוד לפני שהספיק להשלים את הבגרות באזרחות. אתמול (רביעי), בצעד נדיר ומרגש, הוענקה להוריו של בן תעודת בגרות מלאה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עידן אהרונוביץ', מנהל תיכון אמי"ת י' באשדוד, ניסה לסייע לוענונו להשלים את הבגרות החסרה. בשנה שעברה הוא מצא את עצמו בתוך רצועת עזה, נלחם ליד בן: "ראיתי נחישות וברק בעיניים שלו כמו אצל הלוחמים מששת הימים". אהרונוביץ' סיפר כי וענונו חתר לשתי מטרות בנעוריו: לסיים בגרות מלאה ולהתגייס לגולני.

במהלך שירותו הצבאי ניסה וענונו להשלים את הבחינה החסרה: "הוא הגיע אחרי שבוע השדאות לבית הספר, וצחקנו כשיח של גולנצ'יקים", נזכר המנהל. הצבא נתן לו חופשה של יום להשלים את הבגרות, אך לדברי אמו הוא היה עייף ונרדם בחדר הבחינה. הוא תכנן לגשת למועד נוסף, אך אז החל מבצע צוק איתן.

"לאחר שהוא נפל אמו פנתה אליי וביקשה ממני לקבל תעודת בגרות עבורו", נזכר היום אהרונוביץ'. "הבקשה נראתה לי תמוהה ושאלתי אותה 'מה זה ייתן לך?'- היא אמרה 'סגירת מעגל'". בית הספר נרתם למטרה כדי לאפשר לאם "ללכת לישון לילה אחד עם חצי חיוך". גם משרד החינוך נעתר, והוחלט שיקבל תעודת בגרות מלאה. היום, בכנס הארצי לנמהיגי החינוך הממלכתי דתי, נערך הטקס.

שר החינוך נפתלי בנט הודה להורים: "אנחנו פה בזכות בן ובזכות כל הבנים - אני מצדיע לכם ואני אוהב אתכם". מאות הנוכחים עמדו דקות ארוכות והריעו. "הוא הלך בשביל הארץ הזו, זו הייתה האזרחות שלו", נזכרה האמא שרית. "אנחנו חשים גאווה והמון כאב, ובן נהג לומר 'הכאב הוא רגעי והגאווה היא נצחית'".