בדרך לקייטנה: האוטובוס עלה באש

הנהג הריח ריח של עשן ומיהר להוריד את 50 הילדים במהירות, רגעים ספורים לפני שכלי הרכב התלקח כולו בלהבות. "מזל שהרחנו עשן אחרת לא הייתי מדבר איתך", אמר אחד הילדים בשיחת טלפון עם אימו. צוותי כיבוי אש השתלטו על האש ופתחו בחקירת הנסיבות

הילדים פונו לפני שקרה אסון (כבאות והצלה מחוז דרום)

נהג אוטובוס ועליו 50 ילדים שהיו הבוקר (חמישי) בדרך לקייטנה, נעצר בצומת בית רבן סמוך לגבעת וושינגטון ליד יבנה כשזיהה ריח של עשן. הוא הספיק להוריד את הילדים במהירות מכלי הרכב לפני שהאוטובוס כולו עלה בלהבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

צוותי כיבוי והצלה של מחוז דרום הגיעו למקום וזיהו את הלהבות מחלקו האחורי של האוטובוס. לאחר שסרקו את כלי הרכב ווידאו כי אין איש בתוכו, פעלו לכיבוי השריפה והשתלטו על האש. כמו כן פתחו בחקירת נסיבות האירוע.

אחת האימהות סיפרה כי בנה התקשר אליה נסער ובוכה מהאוטובוס. "הוא אמר לי 'אימא, האוטובוס עולה באש'", תיארה. הילד לקח את אחותו וברח איתה מהאוטובוס. "הוא אמר לי 'מזל שהרחנו אחרת לא הייתי מדבר איתך'", המשיכה האם. "ניסיתי להרגיע אותו ולברר מה קרה".

האוטובוס לאחר הכיבוי, היום (כבאות והצלה מחוז דרום)

מחברת האוטובוסים נמסר: "האירוע בבדיקה של חוקר שריפות. הנהג והנוסעים הריחו ריח של שרוף, הנהג עצר את האוטובוס בתושייה והורה לרדת ולהתרחק. כנראה שמשהו התלקח במנוע, אך עדיין לא ידוע. האוטובוס תקין ונבדק באופן שוטף, ויש לו את כל האישורים".