רב הורחק מהעיר בשל "מגע עם נשים"

שורת רבנים בצפון בדקה במשך כשנה טענות שהתקבלו על רב וראש ישיבה, שעל פי מספר עדויות קיים יחסים עם נשים שהגיעו אליו לייעוץ. אשתו של הרב: "אני מכחישה, מדובר ברדיפה של הרב בגלל שכוחו גדל מאוד"

אילוסטרציה (רויטרס)

הרב הורחק מהעיר בגלל "טוהר המידות": רב מוכר מהצפון, ראש קהילה העומד בראש ישיבה, התבקש להשעות את עצמו לאחר שהתקבלו תלונות על יחסים שקיים לכאורה עם נשים שהגיעו אליו לייעוץ. אשתו של הרב, שנאלץ לעזוב את העיר בשלב זה, הכחישה את ההאשמות וטענה כי הסיבה להיעדרות מעבודתו היא רפואית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הטענות שהתקבלו אצל הרבנים, רב הקהילה וראש הישיבה היה מקיים יחסים עם נשים - חלקן נשואות - במהלך פגישות ייעוץ בעלות "רקע רוחני" איתן. חלק מהפגישות הוגדרו כ"הרפיה". בעקבות המידע שהגיע לידי הרבנים, הרב עזב את עירו והושעה. גורם במשטרה אמר לחדשות 2 כי "אנחנו מכירים ריכולים בעניין, אבל עד לרגע זה לא הוגשה שום תלונה".

גורמים המעורים בפרשה אומרים כי שורת רבנים - בהם הרב של צפת, הרב שמואל אליהו - חוקרים את הסיפור בתקופה האחרונה. צוות הרבנים הודיע כי מדובר ב"תלונות בנושא טוהר המידות". מהרבנים נמסר כי "בהתייעצות עם גורמים נוספים ועם פסיכולוגים ואנשי מקצוע, התבקש הרב להשעות את עצמו, והוא אכן השעה את עצמו מידית מעבודתו כראש ישיבה".

בשלב זה נאסר על הרב כל מגע עם ציבור, תלמידים ואנשים. "בהסכמתו הוא עזב את העיר עד לבירור העובדות", הוסיפו. הרב אליהו עדכן את אנשי הקהילה - שהוכו בהלם כאשר שמעו את המעשים המיוחסים לרב.

אשתו של הרב אמרה בשיחה עם חדשות 2 :"אני מכחישה, מדובר ברדיפה של הרב בגלל שכוחו גדל מאוד בעיר". לדברי אשת הרב, הוא "נמצא כעת במנוחה אחרי צנתור שעבר" מחוץ לעירו.

גיא ורון השתתף בהכנת הידיעה.