7 הילדים שנספו בשריפה בברוקלין ייקברו בארץ

ארונותיהם של שבעת ילדי משפחת ששון: אלישע, דוד, רבקה, יהושע, משה, שרה ויעקב, שנהרגו בשריפה בביתם יוטסו היום לארץ. מתנדב זק"א שהגיע לדירה השרופה סיפר: "זה היה מחזה מחריד, הקהילה היהודית מזועזעת". שכנה של המשפחה: "הם היו אנשים צנועים, שדאגו תמיד לעזור לאחרים"

(ניו יורק פוסט)

שבעת ילדי משפחת ששון, שנספו בשריפה בביתם ברובע ברוקלין בניו יורק אתמול (שבת) ייקברו היום או מחר בישראל, כך אמר אחד מבני המשפחה לעיתון הניו יורק פוסט האמריקני. היום צפוי להתקיים טקס בניו יורק, שלאחריו יוטסו הגופות לארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הילדים - שלוש הבנות אליען (16), רבקה (11) ושרה (6) וארבעת הבנים דוד (12), יהושע (10), משה (8) ויעקב (5), ישנו בביתם יחד עם אימם גייל כשפרצו הלהבות. הכבאים, שהוזעקו לטפל בשריפה זמן קצר לאחר חצות (שעון מקומי), הוציאו את הילדים מהבית כשהם ללא רוח חיים. במקביל, מזירת האירוע פונתה ילדה נוספת במצב אנוש יחד עם האם - שקפצה מחלון הבית.

מתנדבי זק"א השוהים בימים אלו בניו יורק הגיעו אתמול לזירה. "זה היה מחזה מחריד, הקהילה היהודית נמצאת בזעזוע", סיפרו. ראש אגף המבצעים בארגון חיים וינגרטן אמר כי "מדובר במקרה מצמרר שלא התרחש שנים רבות בארצות הברית. אנחנו מנסים לעזור למשפחות כמה שיותר".

כשפרצה השריפה בבית המשפחה השתתף האב, גבריאל ששון, בכינוס דתי במנהטן. בגלל השבת, לקח זמן עד שאיתרו אותו ובישרו לו את החדשות הנוראות. "הוא קרס על ברכיו ובכה, הוא היה הרוס לגמרי", אמר חברו לעיתון דייל ניוז‎.

רבקה ששון (ניו יורק פוסט)

השכנים של המשפחה סיפרו כי גייל וגבריאל חזרו לאחרונה לארצות הברית מישראל. "אני לא יודע איך היא הולכת להתמודד עם מה שקרה למשפחה שלה", אמר ידיד המשפחה. "אני מתפלל שתשמור על השפיות".

"הם היו משפחה יפה. הילדים היו באים עם האתים הקטנים שלהם כדי לנקות השביל שלי (מהשלג) בלי שביקשתי מהם", סיפרה בדמעות רוז אינסל, שכנה נוספת. "הייתי נותנת להם סוכריות על מקל, הם נהגו לשטוף מכוניות לפני פסח".

קיילה פרידמן, שכנה לשעבר של המשפחה שמתגוררת בירושלים, אמרה לחדשות 2 Online כי "הם היו ילדים מקסימים ויפים, נשמות. לאבד ילד אחד זה גרוע, אבל מה שקרה זה דבר שאי אפשר להבין. הם אנשים כל כך טובים".

רחל פופקא, גם היא שכנה לשעבר, תיאר האת האם גייל כ"אישה אצילית ויפהפיה". לדבריה, "היא לא עבדה והקדישה את החיים לבית. הם היו אנשים ביתיים ומשפחתיים שעדיין דאגו לעזור לכולם".

 בעלה של פופקא למד באותה ישיבה שבה למד אב המשפחה, ובין שתי המשפחות היה קשר קרוב. "היו לנו ילדים בגילאים חופפים, היינו הולכים למסיבות שבת, הלכנו לארוחות ביחד", המשיכה פופקא. "המשפחות שלנו היו קרובות. קשה לנו לעכל את האסון. הם עלו לישראל כי הם האמינו בחינוך הילדים פה ורצו לגדל את הילדים בארץ ישראל".

"טרגדיה למשפחה ואסון לקהילה"

"אי אפשר היה אפילו לראות את הבית", אמר השכן ארנולד רוזנבלט, שהתקשר ראשון לשירותי החירום האמריקנים ודיווח על הלהבות. "אני כל הזמן חושב, מה היה קורה אם הייתי קורא להם כמה דקות יותר מוקדם", הוא אמר בדמעות.

זה לקח רק שלוש דקות ו-25 שניות לכבאים עד שהגיעו לבית הבוער בשדרת בדפורד שבברוקלין, אבל איש כוח הכיבוי דניאל ניגרו אמר כי "זה היה מאוחר מדי". הכבאים מצאו את את גופות הילדים, מכוסים באפר ובסחבות, ופינו אותם בזהירות בעזרת אלונקות לאמבולנסים.

כוחות הכיבוי בדרכם, אתמול (רויטרס)

האם, גייל, וביתה ציפורה בת ה-15 נלקחו לבית חולים במצב אנוש עם כוויות חמורות. "האש עלתה במעלה המדרגות. האמא הייתה צריכה להיכנס לאש להגיע לחדרים האחוריים", אמר מפקד כוחות הכיבוי, מזועזע. "אני חושב שהיא ניסתה לעשות זאת באומץ. למרות שנכוותה קשות, היא יצאה וניסתה להגיש עזרה לילדיה. זו טרגדיה למשפחה, ואסון לקהילה ולעיר שלנו".

האש התלקחה מהמטבח לחדר המדרגות, עלתה במהירות לקומה השנייה, שבו ישנה המשפחה. האב, גבריאל ששון, היה מחוץ לעיר בזמן השריפה. מחקירת הרשויות שהגיעו לזירה עולה כי הסיבה לדליקה היא ככל הנראה תקלה בפלטת חימום האוכל לשבת. "לא נמצאו גלאי עשן שהיו יכולים להתריע מפני האש שמתפשטת", הוסיף מפקד כוחות הכיבוי.