האסון בחתונה: "התאורה נפלה, חשבתי שכולם מתים"

זה אמור היה להיות הערב המאושר בחייהם, אך הוא הסתיים באסון שכל המדינה עקבה אחריו מקרוב. בריאיון ראשון מספרים מור ומיכאל לוי על הרגעים שבהם קרס גוף התאורה באולם השמחות וגם על האובדן של אביבה חיון ז"ל, דודתה של קרין שנהרגה במקום

כמעט שבוע חלף מאז התחתנו בני הזוג מור וקרין לוי והם עדיין מסתגרים בביתם, מתקשים להבין איך הערב שחיכו לו כל כך הרבה זמן הפך לטרגדיה. "הזמן קצת עושה את שלו, אבל אלה רגשות שאי אפשר להסביר אותם", אומר מור כשרעייתו הטרייה לצידו. "אתה לא יודע איפה לשים את הכאב. עם המשפחה של ההרוגה, עם הפצועים, עם השמחה שהלכה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הם מכירים כבר מגיל צעיר, אבל הקשר המשמעותי התחיל לפני שלוש שנים. מאז שקרין אמרה כן, הם היו עסוקים רק בדבר אחד - איך להפוך את החתונה שלהם לאירוע שמח ובלתי נשכח. הם לא חסכו בהוצאות, ירדו עד לפרטים הקטנים של העיצוב, המנות והאטרקציות. "תכננו את זה ממש בהשקעה וחיכינו לזה, ממש חיכינו לזה", מספרת קרין בצער לחדשות 2. "הכל היה מושלם".

ואכן הכל התנהל כפי שתוכנן: 700 האורחים בילו ורקדו יחד עם הזוג. קצת אחרי חצות קרין הלכה להתרענן ולהחליף שמלה, מור הסתובב מאושר בין האורחים ואז - הכל השתנה. "שמעתי בום, כאילו מלצר נפל, לא עם מגש, אלא עם משטח של צלחות", משחזר מור את האירוע שעתיד לשנות את חייו.

"אני מסתכל על הבר ולא קולט שזה נחת, רק אחרי חצי דקה הראש מתחיל לעכל את מה שקרה, שהדבר הזה נפל למטה ואתה רואה את כולם על הרצפה, שוכבים", משחזר החתן. "אתה בשוק בהתחלה, אתה לא מבין מה קרה, אתה עוד לא מעכל. המוח לא מצליח להבין כשדבר כזה נורא קורה".

אולם החתונות, שבוע שעבר (חדשות 2)

"ישר ניסינו להרים את זה, כי יש מוטות שמגיעים עד הרצפה. התחילו למשוך את האנשים מלמטה. וזה נראה כמו...אלה מראות שאי אפשר לתאר. כולם שוכבים על הרצפה עם עיניים סגורות, אתה חושב שהם מתים, אתה חושב שכולם מתים", הוא אומר ומתקשה להמשיך. "פתאום הכל מתחיל להתמלא בשלולית של דם, באינסטינקט הראשוני כל אחד מחפש את הקרובים שלו ומתחיל שם בלגן והמולה".

תחילה ניסה מור למנוע מקרין לחזות במראות הקשים - על הרצפה שכבו עשרות פצועים והרוגה אחת: אביבה חיון ז"ל, אשת הדוד של קרין. "היא אישה מדהימה, אישה שעזרה לי המון", אומרת קרין ולא מצליחה לעצור את הדמעות. שבוע לפני מותה אביב הייתה זו שארגנה לקרין את מסיבת החינה. "היינו מאוד קרובות, במיוחד בתקופה הזו".

אחרי האסון אולם החתונות נסגר ל30 ימים, המהנדס והאחראי על התאורה באולם נעצרו בחשד לגרימת מוות ברשלנות. "אין לנו כעס על אף אחד, אנחנו אנשים מאמינים, אנחנו לא באים ממקום של לכעוס על אף אחד, מי שיצטרך לתת את הדין על זה ייתן את הדין", אומר מור. קרין מוסיפה: "זה קרה, אי אפשר לתקן את זה יותר, גם אם האשם יימצא".