עוד הישג: מדליית כסף לג'ודוקא אורי ששון

גאווה כחול-לבן במשחקי אירופה בבאקו: אורי ששון אמנם הפסיד בגמר התחרות למשקל של עד 100 ק"ג, אך השיג את מדליית הכסף המכובדת. עוד קודם לכן זכה זיו קלונטורוב בן ה-18 במדליית הזהב במקצה השחייה ל-50 מ' חופשי לנוער

חוגג, אורי ששון (הוועד האולימפי בישראל)

הישג ענק נוסף לג'ודו הישראלי: הג'ודוקא אורי ששון זכה הערב (שבת) במדליית הכסף באליפות אירופה אחרי שנכנע בגמר מול יריב מגיאורגיה. בכך הפך ששון בן ה-24 לסגן אלוף אירופה במשקל של מעל 100 קילוגרמים וגרף את המדליה ה-12 של ישראל בתחרויות הנערכות בבאקו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכך רושם הג'ודו הישראלי תחרות מוצלחת במיוחד אחרי ששגיא מוקי זכה אמש במדליית הזהב בקטגוריית המשקל של עד 73 ק"ג. "זה כיף גדול לייצג את המדינה ולשמוע את ההמנון באזרבייג'ן, זו גאווה גדולה", אמר מוקי לאחר ההישג הגדול. "אני שמח שידעתי להביא את הג'ודו שלי לידי ביטוי בצורה הכי טובה לתחרות".

שגיא מוקי, אתמול (הוועד האולימפי בישראל)

עוד קודם לכן זכתה ירדן ג'רבי במדליית הארד בקרב מול יריבה מפורטוגל. למרות ההצלחה, ג'רבי שכבר עמדה על המקום הגבוה ביותר על הפודיום, נשמעה פחות נלהבת. "ארד זה לא זהב", אמרה. "אני לא מאוכזבת אבל מאוד רציתי זהב כי אני לא אלופת אירופה עדיין".

הישג נוסף נרשם לספורט הישראלי בתחרות השחייה לנוער: זיו קלונטורוב בן ה-18 זכה במדליית הזהב במשחה ל-50 מטרים חופשי עם תוצאה של 22.16 שניות. בכך הוא לא רק שיפר את שיאו האישי אלא גם השיג את הקריטריון הנדרש להשתתפות באולימפיאדת ריו ב-2016.

במשלחת הישראלית יכולים לסכם כעת בגאווה רבה את האליפות בבאקו שגרפה לא פחות מ-12 מדליות עבור המתחרים הישראלים.