אלוף אירופה בג'ודו: "גאווה גדולה"

מה שהחל כיום לא מוצלח עבור נבחרת הג'ודו הישראלית במשחקי אירופה בבאקו, הסתיים אמש בשתי מדליות – מתוכן מדליית זהב ראשונה לג'ודוקא שגיא מוקי. "הרגשתי מאוד חד וחזק ותמיד האמנתי שאני יכול לעשות את זה", אמר. ירדן ג'רבי, שהסתפקה במדליית ארד, נשמעה מעט מאוכזבת: "לא הלך לי, אני עוד לא בשיא". עד כה צברה המשלח

חוזרים עם מדליות. מוקי וג'רבי (הוועד האולימפי בישראל)

לא פחות מ-10 מדליות צברה עד כה המשלחת הישראלית במשחקי אירופה הנערכים בבאקו. אתמול (שישי) הגיע היום הגדול של הג'ודו הישראלי, עם זכייתם של שגיא מוקי במדליית זהב וירדן ג'רבי במדליית ארד. "זה כיף גדול לייצג את המדינה ולשמוע את ההמנון באזרבייג'ן, זו גאווה גדולה", אמר מוקי לאחר ההישג הגדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אני שמח שידעתי להביא את הג'ודו שלי לידי ביטוי בצורה הכי טובה לתחרות", הוסיף מוקי. "הרגשתי מאוד חד וחזק ותמיד האמנתי שאני יכול לעשות את זה. כולם עמדו מאחוריי ועודדו אותי".

עוד לפני זכייתו של מוקי בזהב, זכתה סגנית אלופת העולם ירדן ג'רבי במדליית הארד בקרב מול יריבה בפורטוגל. למרות ההצלחה, ג'רבי נשמעה מעט מסויגת. "ארד זה לא זהב", אמרה. "אני לא מאוכזבת אבל מאוד רציתי זהב כי אני לא אלופת אירופה עדיין".

מוקי בראש הפודיום (הוועד האולימפי בישראל)

"זה היה יום מאוד קשה, לא הלך לי ואני לא מייצגת את הג'ודו שלי עדיין, אני עוד לא בשיא שלי", הוסיפה ג'רבי. "אני בטוחה שהיריבות שלי למדו אותי אבל זה לא תירוץ, זה יותר תלוי בי. רמת המיומנות שלי לא גבוהה כמו שהיא צריכה להיות אבל זה יגיע".

ג'רבי ומוקי גדלו באותו מועדון ג'ודו ופרגנו רבות זה לזה. "אני וירדן התחלנו באותו מועדון וזה מאוד יפה", אמר מוקי. "לחשוב ששנינו נהיה יום אחד ביחד באליפות אירופה זה מדהים", הוסיפה ג'רבי.

מלבד המדליות בג'ודו, גרפה ישראל עד כה 8 מדליות נוספות במשחקים - 3 מדליות כסף ו-5 מדליות ארד. נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית גרפה 3 מדליות כאשר במדליית הכסף היא זכתה בתחרות הקרב-רב ובתרגיל החישוקים והאלות, ובמדליית הארד בתרגיל הסרטים. במדליית הכסף השלישית זכתה המתאבקת אילנה קרטיש שסיימה שנייה במשקל של עד 69 ק"ג.

יתר הספורטאים הישראלים שהשיגו את הארד הם המתעמלת האומנותית נטע רבקין בתרגיל החישוק, הקלע סרגיי ריכטר בירי ברובה אוויר מ-10 מטרים, השחיין מרק חינאווי במשחה ל-1,500 מטר חופשי ונבחרת ישראל באתלטיקה קלה.