מדליית זהב לישראל: הג'ודוקא שגיא מוקי אלוף אירופה

הג'ודוקא שגיא מוקי הביס את יריבו הגיאורגי בקרב הגמר במשחקי באקו - והעניק לישראל את מדליית הזהב הראשונה שלה במפעל. מוקדם יותר זכתה ירדן ג'רבי במדליית ארד בקרב מול יריבתה מפורטוגל. עד כה צברה ישראל 10 מדליות במשחקים בבירה האזרית, הנערכים לראשונה

גולדן בוי. אלוף אירופה החדש שגיא מוקי (הוועד האולימפי)

כבוד ענק לישראל במשחקי אירופה: הג'ודוקא שגיא מוקי זכה הערב (שישי) במדליית הזהב באליפות אירופה בג'ודו, הנערכת כחלק מהמשחקים האולימפיים של אירופה הנערכים לראשונה. מוקי גבר על יריבו מגיאורגיה - והביא לישראל את מדליית הזהב הראשונה שלה במפעל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

רגעים גדולים של אושר נרשמו באולם בבאקו, בו הונף דגל ישראל אל על במעמד הענקת המדליות - והושמע ההמנון הלאומי. מאמנו של מוקי, המדליסט האולימפי אורן סמדג'ה, חייך חיוך גדול וחיבק את תלמידו לאחר הזכייה בזהב. 

מוקי ויריביו על הפודיום בבאקו (הוועד האולימפי)

"הצלחתי לתפוס את היריב שלי בטעות שלו ועשיתי לו איפון", סיפר מוקי בריאיון לערוץ הספורט ברגעים שלאחר הזכייה. "לא מיהרתי וניצלתי את ההזדמנות להפיל אותו. אני מאושר". על מדליית הזהב יקבל שגיא מוקי מענק מיוחד בסך 40 אלף שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל,מנהל הספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט.

10 מדליות לישראל במשחקי אירופה

וזה לא היה ההישג היחיד היום של המשלחת הישראלית: מוקדם יותר זכתה סגנית אלופת העולם ירדן ג'רבי במדליית הארד בקרב מול יריבתה מפורטוגל. מלבד המדליות של מוקי וג'רבי, ישראל השיגה עד כה 8 מדליות במשחקים - 3 כסף ו-5 ארד.

נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית גרפה לא פחות מ-3 מדליות כאשר במדליית הכסף היא זכתה בתחרות הקרב-רב ובתרגיל החישוקים והאלות, ובמדליית הארד בתרגיל הסרטים. במדליית הכסף השלישית זכתה המתאבקת אילנה קרטיש שסיימה שנייה במשקל של עד 69 ק"ג.

ירדן ג'רבי זוכת מדליית הארד, הערב (הוועד האולימפי)


יתר הספורטאים הישראלים שהשיגו את הארד הם המתעמלת האומנותית נטע רבקין בתרגיל החישוק, הקלע סרגיי ריכטר בירי ברובה אוויר מ-10 מטרים, השחיין מרק חינאווי במשחה ל-1,500 מטר חופשי ונבחרת ישראל באתלטיקה קלה.