היסטוריה: הפועל ירושלים אלופת המדינה

הבירה נצבעה באדום: לאחר שהשלימה ניצחון שני על הפועל אילת, הפועל ירושלים זכתה לראשונה בתולדותיה באליפות המדינה בכדורסל. אילת כבר הובילה ב-11 הפרש ברבע השלישי, אבל קאמבק אדיר של ירושלים הוביל אותה לניצחון 68-88. סמית' ורייט הובילו את קלעי ירושלים עם 20 נקודות כל אחד

יותר מ-70 שנה חיכו בבירה לרגע הזה ואתמול זה קרה: לראשונה בתולדותיה זכתה אמש (חמישי) הפועל ירושלים באליפות המדינה בכדורסל לאחר שהשלימה ניצחון שני על הפועל אילת בתוצאה 68-88 מול 11 אלף אוהדים משולהבים בהיכל הארנה. זמן קצר לפני תחילת המשחק הוכתר כוכב הקבוצה ליאור אליהו כ-MVP של העונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למשחק הגיעה ירושלים עם יתרון מבטיח של 15 נקודות מהמשחק הראשון, לאחר שניצחה 65-80, אך הדרך לצלחת האליפות לא הייתה פשוטה והמחצית הראשונה הסתיימה ביתרון של 8 נקודות לאילת.

בתחילת המחצית השנייה כבר הגיעה אילת ליתרון של 11 נקודות, שהעמיד אותה במרחק 4 נקודות בלבד מהאליפות הנחשקת, אך דקות ספורות לתוך הרבע השלישי הירושלמים הבעירו מנועים, מחקו את הפער ולשריקת הסיום הגיעו ביתרון של 20 נקודות ו-35 בסיכום שני המשחקים.

"יש אליפות, יש לילה אדום בירושלים", אמר ראש עיריית ירושלים ניר ברקת. "זהו לילה היסטורי שלא יישכח עוד שנים רבות. אין מי שיכול לעמוד מול השילוב של שחקני הנשמה, ההיכל המתקדם בארץ והאוהדים הירושלמים. יש בנו אהבה והיא ניצחה!".

(פלאש 90 - יהונתן סינדל)

את רשימת קלעי האלופה הובילו סמית' ורייט עם 20 נקודות כל אחד, כשסמית' מוסיף גם 10 ריבאונדים. טוני גפני תרם 11 נקודות, ליאור אליהו הוסיף 10 והלפרין סיים עם 8 נקודות. מהעבר השני תרם יוטר 17 נקודות ו-11 ריבאונדים לאילת.

אילת עוררה סנסציה בשבוע שעבר לאחר שהדיחה את מכבי תל אביב בשלב חצי הגמר לאחר ניצחון 76-79 במשחק החמישי בין השתיים. בעקבות ההפסד מכבי תל אביב לא השתתפה בגמר לראשונה מזה 22 שנים.