מי שילם על חופשת עובדי ארגון המורים?

סערה בקרב המורים בישראל. כמה מהם, שלא נחשבים לעובדים המותגמלים ביותר במשק, טוענים כי חברי מטה ארגון המורים נוסעים על חשבון כל המורים לנופש בצפון איטליה

שילם על החופשה? רן ארז (פלאש 90 - אוליבייר פיטוסי)

ארגון המורים, הגוף שאחראי למעמדם של המורים בבתי הספר העל יסודיים בארץ וגובה מהם דמי חבר חודשיים בסך 58 שקלים, החליט לאחרונה להוציא את עובדיו לחופשה של שבוע בצפון איטליה. חלק מהמורים תוהים האם את החופשה שולמה באמצעות אותם דמי חבר, שאף הועלו השנה ב-25 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנסיעה לצפון איטליה שנעשית עבור עובדי ארגון המורים - ממחלק התה ועד ליושב ראש הנהלת ארגון המורים", הסביר רן ארז, יו"ר הארגון בשיחה שקיים עם העובדים. "כל עובדי הארגון מוזמנים לצאת. זאת נסיעה של גיבוש נסיעה שמגיעה לאנשים שעבדו קשה כל השנה. 5,000 האנשים שהצטרפו לארגון לא הצטרפו ככה סתם. אנשים צריכים לקבל מוטיבציה וגיבוש ולכן מגיע להם הפרס הזה".

בארגון הכחישו את טענות המורים וטענו כי החופשה לאיטליה לא מומנה באמצעות דמי החבר שנגבים בכל שנה. "מפליאה ביותר ההיגררות אחר טענות שקריות ודמגוגיות שאין מאחוריהן כל בסיס של אמת", נמסר מהארגון.

"אין מדובר בכספי המורים כלל ועיקר!", הוסיפו בארגון המורים. "הטיול ממומן מכספי ארגון המורים ובהשתתפות ועד העובדים והשתתפות עצמית של כל עובד, כמקובל גם בגופים רבים אחרים". בנוגע לשאלת גובה הסבסוד ומה עלות ההשתתפות העצמית - מארגון המורים לא נמסרה תגובה.