רצח החקלאי בשפלה: מספר בני אדם עוכבו לחקירה

פרסום ראשון: לחדשות 2 Online נודע כי שב"כ והמשטרה עיכבו לחקירה כמה בני אדם – בהם קטין - שלהם כנראה מידע על רצח דוד בר-קפרא, שהוכה למוות אתמול במושב פדיה. בשעה זו נערכת הלוויתו בבית העלמין ברחובות

זירת הרצח בשפלה

פרסום ראשון: התפתחות בחקירת רצח החקלאי דוד בר-קפרא בשפלה אתמול (רביעי). לחדשות 2 Online נודע כי שירות הביטחון הכללי והמשטרה עיכבו לחקירה כמה בני אדם, בהם קטין, שבידיהם מידע שעשוי לקדם את חקירת האירוע. עם זאת, הם אינם חשודים במעורבות באירוע וטרם נקבע האם הרקע לאומני או פלילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית העלמין ברחובות החל אחר הצהריים מסע ההלוויה של בר-קפרא, תושב רחובות בן 70, שהוכה למוות אתמול בשדה חקלאי סמוך למושב פדיה שבשפלה. יצוין כי טרם נעצרו חשודים בביצוע המעשה, אך החשד הוא כי הוא הותקף בידי פלסטינים - שוהים בלתי חוקיים. במחוז מרכז של המשטרה סירבו להגיב על הידיעה.

דוד בר-קפרא ז"ל (באדיבות המשפחה)

בר קפרא נמצא אתמול כשהוא מוטל בשטח חקלאי במושב פדיה שבשפלה כשעל גופו חבלות. הוא פונה לבית החולים אסף הרופא במצב קשה, אולם לאחר מספר שעות נקבע מותו.

נסיבות המקרה עדיין אינן ברורות והחוקרים טרם קבעו אם מדובר באירוע על רקע פלילי או לאומני. בשל כך, גם אנשי שב"כ הגיעו לזירה בכדי לאתר ראיות נוספות. "אנו ממתינים למידע מהמשטרה ובטוחים שהיא תעשה את עבודתה נאמנה", אמר הערב דניאל, בנו של הנרצח.

"אני שולח תנחומים לבני משפחתו של דוד על האסון הכבד שפקד אותם", אמר סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן. "אם אכן מדובר בתקיפה של שוהים בלתי חוקיים, הדבר חמור מאוד ואני סמוך ובטוח שהמשטרה וכוחות הביטחון יידעו לאתר את הרוצחים ולהביאם לדין".

מפקד מחוז מרכז במשטרה ניצב מוטי כהן הורה ליחידה המרכזית של מחוז מרכז לנהל את חקירת התקרית. במשטרה מדגישים כי כל כיווני החקירה נבדקים