בנו של החקלאי שנרצח: "לאבא אין אויבים"

דניאל בר, בנו של דוד קפרא שמותו נקבע אתמול אחרי שהותקף במושב פדיה, אמר היום לחדשות 2 Online כי איש לא איים על אביו. "הוא מגדל ענבים יותר מ-30 שנה, אהב את עם ישראל וארץ ישראל", אמר

בנו של דוד בר קפרא, שמת לאחר שככל הנראה הותקף בידי פלסטינים שוהים בלתי חוקיים במושב פדיה, אמר הבוקר (רביעי) לחדשות 2 Online כי אביו "מעולם לא אויים, לאבא שלי אין אויבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבן, דניאל בר, התייחס לחקירת המשטרה ואמר כי "זה שהמשטרה בודקת כיווני חקירה זה בסדר, אבל מדובר בשני רעולי פנים דוברי ערבית, שכל הפועלים מכירים אותם ויודעים שהם פלסטינים. אני לא מכיר דבר אחר".

"אבא מגדל שם ענבים יותר מ-30 שנה והוא מעולם לא אויים", המשיך בר. "אבא שלי אהב את תורת ישראל, את עם ישראל וארץ ישראל, למד תורה והגיע כל יום לכרם שלו, אב לחמישה וסב ל-14".

בר התייחס גם לחששות מפני מקרים כאלה: "פחדנו שזה יכול לקרות. אנחנו יודעים שזה לא משרד ממוזג ומסתובבים שם כל מיני אנשים, ומדי פעם הזהרנו אותו. הוא החזיק נשק ברישיון אבל לא הספיק להשתמש בו. מדי פעם היינו מדברים על זה, אבל מדחיקים, מקווים שכלום לא יקרה. כעת כולם בבית המומים". 

דוד בר קפרא (באדיבות המשפחה)

סוחר פירות מספר כי ראה אתמול בבוקר את דוד, זמן קצר לפני המקרה, הוא שוחח איתו כמה מילים ובירך אותו לשלום. "הוא קצת היה מאוכזב מהתבואה של המחזור הראשון, 'כל חקלאי והפירות שלו' הוא השיב לי ונסעתי לדרכי", סיפר.

גיא ביטן, חקלאי ממושב פתחיה, גדל בשדות. אביו גם חקלאי, והבוקר הוא נוסע בין החלקות עם חבר שהציע להצטרף: "עד לפני המקרה הייתי מגיע לבד גם ב-2 בלילה כדי לסגור את המים. הרגשתי בטוח, כמו בבית, לא היו חששות, לא היה לנו כאן אף פעם מקרה כזה. עכשיו, אתה חושב פעמיים שלוש לפני שאתה מגיע לשדה. לך תדע מי יבוא אליך, תראה את דוד, בא לעבודה בבוקר ולא חזר".

אתמול נקבע מותו של קפרא, תושב רחובות בן 70, בבית החולים "אסף הרופא", לאחר שהגיע אליו במצב קשה. קפרא נמצא בשטח חקלאי במושב פדיה שבשפלה כשעל גופו חבלות. נסיבות המקרה עדיין אינן ברורות והחוקרים טרם קבעו אם מדובר באירוע על רקע פלילי או לאומני. בשל כך, גם אנשי שב"כ הגיעו לזירה בכדי לאתר ראיות נוספות.

מפקד מחוז מרכז במשטרה ניצב מוטי כהן הורה ליחידה המרכזית של מחוז מרכז לנהל את חקירת התקרית. במשטרה הדגישו כי כל כיווני החקירה נבדקים.