מנהיגי הדרוזים לנתניהו: "נפעל נגד פורעי החוק"

בפגישה עם ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל גינו ראשי העדה את הלינץ' שבוצע בפצועים הסורים והבהירו: "אינטרס המדינה ואינטרס העדה אחד הוא. התוצאות השליליות של הימים האחרונים לא ישנו מחויבותנו לישראל". נתניהו: נוודא שמקרים כאלה לא יחזרו

רה"מ נפגש עם מנהיגי הדרוזים (קובי גדעון לע"מ)

יומיים לאחר הלינץ' שביצעו תושבי מג'דל שמס בשני הפצועים הסורים ברמת הגולן, נפגש הערב (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראשי הדרוזים בניסיון להרגיע את הרוחות הסוערות. במהלך הפגישה אמר מנהיג העדה הדרוזית, השייח מואפק טריף: "העדה כולה מאוחדת לפעול נגד פורעי החוק בגליל ובגולן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפגישה השתתפו גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, ממלא מקום מפכ"ל המשטרה בנצי סאו ויושב ראש פורום הרשויות הדרוזיות ג'בר חמוד. המשתתפים גיבו את פעילות גורמי הביטחון וגינו בחריפות את מעשה הלינץ'.

"הבנים שלכם, של כולנו, משרתים ונלחמים בצה"ל ומגנים על המדינה", אמר נתניהו בפגישה. "כולנו שומרי חוק ואזרחים נאמנים ואם מישהו חורג מהכללים הללו ולוקח את החוק לידיים, חובתנו לגנות את זה ולוודא שפורעי החוק לא יהפכו לנורמה".

האמבולנס שהותקף בגולן

"חשוב במיוחד למנוע פגיעה בחיילי צה"ל או בביצוע המשימות שלהם", הוסיף ראש הממשלה. "הצלחנו לשמור את ישראל מחוץ לאנרכיה שמתרחשת סביבנו כי ידענו לתחום את הדברים ולפעול בתבונה. אני מוקיר את העדה ואת תרומתה למדינה בכלל ולביטחון המדינה בפרט".

במהלך הפגישה הביעו מנהיגי העדה הדרוזית חשש לגורל הדרוזים בסוריה ובייחוד לתושבי חאדר. "על אף שאיננו מעוניינים בהתערבות המדינה בסוריה, ראוי שכל דרוזי במזרח התיכון יידע שמדינת ישראל עומדת מאחורי הגב של העדה הדרוזית בישראל", אמר השר לשעבר סאלח טריף. "התוצאות השליליות של הימים האחרונים לא ישנו את דרכנו ומחויבותנו למדינת ישראל".