נתנאל בן ה-12 טבע למוות בטיול הבית ספרי

נמשכת חקירת מותו של הנער נתנאל אואנונו בן ה-12 בבריכה בחצור הגלילית. במשטרה מעריכים כי הנער מבית שמש שהה שניות בודדות בלבד מתחת למים. המציל בבריכה נעצר בחשד לרשלנות ונחקר באזהרה

נתנאל ואנונו

נתנאל אואנונו בן ה-12 מבית שמש הוא הנער שטבע אמש למוות בבריכה בחצור הגלילית - כך הותר היום (רביעי) לפרסום. זמן קצר לאחר המקרה נעצר המציל בבריכה בחשד לרשלנות ונחקר באזהרה, ומעצרו הוארך ביממה על ידי בית משפט השלום בקריית שמונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירת המשטרה עולה כי הנער שהה במקום במסגרת טיול בית ספרי עם חבריו לספסל הלימודים. לקראת סיום הפעילות בבריכה החל המציל במקום לפנות את הקטינים, אז הבחין בדמות הנמצאת בקרקעית הבריכה. הוא זינק למים ומשה את הנער.

במשטרה מעריכים כי נתנאל שהה מתחת למים רק שניות בודדות, זאת מאחר ומאמצי ההחייאה הצליחו והדופק הושב לו. הוא הובהל על ידי פרמדיקים של מד"א לבית החולים "זיו" בצפת כשהוא במצב אנוש, אך כעבור שעה נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

זירת הטביעה, אמש (חדשות 2)

"הילד שכב על שפת הבריכה ללא דופק וללא נשימה", שיחזר פרמדיק מד"א כפיר עייש שהיה מהראשונים להגיע לזירה. "מי שמשה אותו מהמים היה המציל, שגם ביצע בו פעולות החייאה". בכל אותה עת היו במקום חבריו ללימודים, שנאלצו לצפות במראה הקשה.

מלבד המציל שנעצר, המשטרה עיכבה לחקירה מדריך מטעם בית הספר שהיה אחראי על קבוצת הנערים שבילתה בבריכה. המדריך נחקר באזהרה אך בהמשך שוחרר בתנאים מגבילים למעצר בית.

"לילה קשה עבר עלינו, אנו משתתפים בצער המשפחה מבית שמש שבנם טבע בבריכת השחייה", כתב ראש מועצת חצור הגלילית שמעון סוויסה לתושבים. "בשעות אלו הדברים נבדקים, נצטרך להפיק לקחים ולפתוח מהר ככל האפשר את הבריכה לרשות הציבור. בריכת השחייה שלנו בשנים האחרונות היתה דוגמא ומופת לשירות טוב שכלל שמירה על בריאותם של הרוחצים, כקהילה נעמוד לצד מפעיל הבריכה ויחד נתמוך האחד בשני ורק ביחד נתגבר".