ילד טבע למוות בצפון, המציל נעצר‎

בן 12 מחצור הגלילית מת לאחר שככל הנראה טבע בבריכת המועצה בחצור הגלילית. צוותים של מד"א ביצעו בו פעולות החייאה ופינו אותו לבית החולים במצב אנוש, והרופאים נאבקו על חייו אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו. המציל נעצר ונחקר באזהרה, וגם האחראי על קבוצת הילדים תושאל

נסיבות המקרה נחקרות. הבריכה בחצור הגליל (חדשות 2)

טרגדיה במהלך הבילוי הבית ספרי: ילד בן 12 טבע אתמול (שלישי) בבריכת שחייה בחצור הגלילית, פונה במצב אנוש לבית החולים זיו שבצפת  - שם נאלצו לקבוע את מותו. פרמדיקים של מד"א ביצעו בילד פעולות החייאה ופינו אותו לבית החולים, שם ניסו הרופאים להיאבק על חייו. בעקבות המקרה נעצר המציל שעבד במקום לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 21:10 התקבל במוקד מד"א מרחב ירדן דיווח על ילד שנמשה מהמים בבריכה המקומית של המועצה לאחר שטבע. צוות פרמדיקים שהוזעק למקום זיהה כי הילד אינו נושם והחל לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות.

מחקירה ראשונית עולה כי הקטין, המתגורר סמוך לירושלים, שהה בבריכה במסגרת פעילות בית ספרית. כאשר המציל החל לפנות את הקהל לקראת סגירת הבריכה, הוא הבחין בדמות הנמצאת בקרקעית הבריכה ומשה אותה מיד.

"הילד שכב על שפת הבריכה ללא דופק וללא נשימה", שיחזר פרמדיק מד"א כפיר עייש. "מי שמשה אותו מהמים היה המציל, שגם ביצע בו פעולות החייאה". כעבור מספר דקות פינו אנשי הצוות את הנער לבית החולים זיו בצפת כשהוא במצב אנוש. בחדר הטראומה נאבקו הרופאים על חייו של הילד, עד שלבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

מהמשטרה נמסר כי חוקרי תחנת ירדן עצרו לחקירה את המציל שעבד במקום והוא נחקר באזהרה בתחנת ירדן. הבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית משפט השלום בקריית שמונה. גם המדריך מטעם בית הספר, שהיה אחראי על הקבוצה, נחקר באזהרה - אך שוחרר בתנאים מגבילים למעצר בית.