משפחה מסכנין בדרך להצטרף לדאע"ש: "לא נחזור לישראל"

כיממה לאחר שטסו לטורקיה יחד עם ילדיהם הקטנים, הודיעו בני זוג מסכנין לבני משפחותיהם בישראל כי הם החליטו לערוק לסוריה שם הצטרפו לארגון דאע"ש. הוריה של האישה מתעקשים כי בעלה הוא זה ששידל אותה למעשה. "זה בעלה שעשה את המעשה הנפשע הזה. כל מה שמעניין אותי זה הבת שלי והנכדים שלי", אמר אביה

בני הזוג מסכנין שדווח כי הסתננו בימים האחרונים לסוריה דרך טורקיה, אישרו היום (שלישי) לבני משפחתם שנותרו בישראל כי הם אכן ערקו לסוריה והצטרפו לשורות ארגון דאע"ש. "אנחנו מקווים שהם יתעשתו ויחזרו לישראל בקרוב", אמרו בעירם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אביה של האישה שב רק היום מרומניה, לשם נסעו בשבוע שעבר בני המשפחה כדי להשתתף בטקס סיום לימודי הרפואה של אחד הילדים. במהלך שהותם במדינה הודיעו הבת ובעלה כי בכוונתם להמשיך ולטייל בטורקיה יחד עם ילדיהם – ומאז נעלמו עקבותיהם.

עוד קודם לכן חשדו בני משפחתה של הבת כי בעלה, שנחשב למוסלמי הדוק, הפעיל עליה מכבש לחצים כדי שזו תצטרף אליו אל שורות המדינה האסלאמית. הודעה שקיבלו במהלך היום בוואטסאפ איששה את חשדותיהם. "אנחנו לא נחזור לישראל", כתבו בני הזוג. "לא טוב לנו שם. יהיה לנו יותר טוב במדינת האסלאם".

בכפר דיר חנא שבו מתגוררים הוריה של הצעירה הופתעו מהצעד הקיצוני, שאינו עולה בקנה אחד לטענתם עם אופייה החילוני של משפחתה. "אני אדם דתי, אבל יש הבדל בין דתי לקיצוני ביותר", אמר האב השבור. "זה בעלה שעשה את המעשה הנפשע הזה. כל מה שמעניין אותי זה הבת שלי והנכדים שלי. אנחנו נגד דאע"ש".

חלק מבני משפחתה של האישה נסעו לטורקיה בניסיון נואש לאתר את בני הזוג ואת ילדיהם, כולם בני פחות מעשר - אך חזרו בידיים ריקות. זהו המקרה השני שמוכר של משפחות ערביות ישראליות שעוברות כאיש אחד דרך טורקיה וסוריה להתגייס לדאע"ש. זאת לצד יותר מ-40 צעירים שנסעו לבד בשנה וחצי האחרונות.