השיחה למוקד מד"א: "התאורה נפלה, אמבולנס דחוף לאולם!"

שניות לאחר אסון התרסקות הנברשת באולם החתונות ביבנה שבו נהרגה אביבה חיון ז"ל, התקשר אחד החוגגים למוקד מד"א על מנת להזעיק סיוע. "המנורות נפלו על אנשים, תגיעו מהר". האזינו

שניות לאחר קריסת מערכת התאורה בחתונה באולם ביבנה, שהביאה למותה של דודתו של החתן אביבה חיון ז"ל, התקשר אחד האורחים למוקד מד"א ודיווח על רגעי האימה שלאחר האסון. במהלך אותה שיחה דרש האורח מהמוקדנית לשגר אמבולנסים בדחיפות לאולם, מאחר ורבים מהאורחים לדבריו נפצעו ונותרו מחוסרי הכרה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתוך השיחה שהוקלטה במוקד מד"א:

אורח: אמבולנסים דחוף לעדיה, אולם אירועים עדיה! אמבולנסים דחוף!

מוקדנית: אולם אירועים עדי באיזה עיר אתה?

אורח: אני... ביבנה לא יודע איזה רחוב זה! אמבולנסים דחוף אבל דחוף... יש כאן אנשים...

מוקדנית: מה קרה?

אורח: נפל המנורות מלמעלה מהתקרה! דחוף אמבולנסים לעדיה! דחוף!

מוקדנית: אנחנו בדרך לשם. אני צריכה שתצא מהרעש ותסביר לי מה קרה.

אורח: נפל התאורה מלמעלה... כל התאורה נפלה כאן על אנשים.

נהרגה באסון. אביבה חיון ז"ל

לאחר שדיווח על מה שאירע, ניסתה המוקדנית להרגיע את האורח, שהיה במצב של פאניקה, וביקשה ממנו לתאר ולהסביר את מצבם של הפצועים בזירה:

מוקדנית: תגיד לי, כולם בהכרה? כולם מגיבים? מדברים?

אורח: אני לא יודע... אני לא יודע... נראה לי יש כאן... אפילו נראה לי מישהו מת... אני לא יודע מה הולך כאן. תביאי כמה שיותר אמבולנסים!

מוקדנית: תקשיב לי! אתה יכול להגיד לי בבקשה כמה אנשים יש שם בהכרה וכמה שלא? אמבולנסים יוצאים אליך. זה בסדר.

אורח: יש פה איזה חמש מינימום שלא בהכרה.

ההרוגה באסון, אביבה חיון ז"ל, בת 54 ממושב עזר, הובאה למנוחות היום בבית העלמין במושב אמונים. 21 בני אדם נוספים נפצעו, בהם גבר בשנות השלושים לחייו שנפצע בינוני וסובל מחבלת ראש ו-20 פצועים קל. בבתי החולים קפלן, בילינסון ואסף הרופא עדיין מאושפזים ארבעה פצועים מהאסון אמש במהלך חתונתם של מור לוי וקרין חיון באולם האירועים.

בעלי האולם: "אנחנו בהלם"

עורך דינם של בעלי האולם הדגיש הבוקר כי מרשיו לא נעצרו, אלא נחקרו במקום ולאחר מכן שוחררו. "למרשיי אין מה להסתיר והם מסרו למשטרה את כל הנתונים והמסמכים, כולל אישור מהנדס הקונסטרוקציה המאשר את תקינות ובטיחות גוף התאורה שקרס".

בעלי המקום, עובדיה כהן, הגיב הערב לראשונה על האירוע הטראגי: "אנחנו בהלם מכל הבלאגן שקרה". כהן הוסיף כי הוא בדרכו לבקר את הפצועים, ומסר את תנחומיו למשפחת ההרוגה: "לבי עם משפחות הפצועים, הייתי אחד מהאורחים באירוע. אנחנו עושים את הכל שיהיה טוב לכל המשפחות ועוזרים לזוגות שאמורים להתחתן היום או מחר".