בעל אולם החתונות ביבנה על האסון: "אנחנו בהלם"

חקירת קריסת גוף התאורה באולם "עדיה" נמשכת. עובדיה כהן, מבעלי המקום, הגיב לראשונה על האסון: "יש לנו אישורים להכל והם נמצאים אצל המשטרה. יש מהנדס שחתם על הקונסטרוקציה"

החתונה באולם "עדיה" הפכה אמש לזירת אסון, כשגוף תאורה ענק קרס על הבר במקום. אביבה חיון, בת 54 ממושב עזר - נהרגה. 15 אחרים נפצעו. אחד מבעלי המקום, עובדיה כהן, הגיב הערב (שלישי) לראשונה על האירוע הטראגי: "אנחנו בהלם מכל הבלאגן שקרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כהן הוסיף כי הוא בדרכו לבקר את הפצועים, ומסר את תנחומיו למשפחת ההרוגה: "לבי עם משפחות הפצועים, הייתי אחד מהאורחים באירוע. אנחנו עושים את הכל שיהיה טוב לכל המשפחות ועוזרים לזוגות שאמורים להתחתן היום או מחר".

לדבריו, האולם קיבל את כל ההיתרים הדרושים להתקנת גוף התאורה הענק. "יש לנו אישורים להכל והם נמצאים אצל המשטרה. יש מהנדס שחתם על הקונסטרוקציה".

בנה של ההרוגה: "זו אוזלת יד"

לפנות ערב הובאה למנוחות במושב אמונים אביבה חיון. ארז, בנה, זועם על המדינה: "זו אוזלת יד; יש יותר מדי מקרים כאלה". הוא הוסיף כי המשפחה "שבורה ומרוסקת" וביקש לתת לה להתכנס באבלה: "כשזה יסתיים נחשוב מי אחראי ומה עושים כדי שמקרה כזה לא יחזור על עצמו".

גיסה של חיון גולל בשיחה עם חדשות 2 Online את רגעי האימה והתדהמה שבה מצויה המשפחה מאז ליל אמש: "לא דמיינו שהערב יכול להיגמר ככה. למה צריך נברשת כזו ענקית?".

"עשר דקות אחרי שעזבנו קיבלנו את הטלפון על האסון", הוא תיאר את שאירע. "זה משהו שלא היינו חושבים עליו. הבר נמצא באמצע הרחבה, אחרי שאנשים גמרו לאכול הם הלכו לשם והחלו לשתות, רקדו - והנברשת נפלה".

דודה של הכלה הוסיף כי אחיו ובנו נפצעו באירוע והביע תמיהה על גודל הנברשת שהותקנה באולם האירועים. "אני לא יודע איזה בטון יכול להחזיק אותה. באמת שזה לא הגיוני", אמר. "צריך לחשוב לפני שמעמידים דברים עם משקל כזה".

הוא סיפר כי חיון הותירה אחריה "שלושה ילדים אחרי צבא שעומדים להתחתן בקרוב. היא החזיקה את כל הבית, מה בעלה יעשה בלעדיה? הוא שבור".

אסון החתונה ביבנה - עדכונים אחרונים

אמו של החתן: "אנחנו המומים"

בן ההרוגה: "המשפחה מרוסקת; זו אוזלת יד"

כך פועל גוף התאורה שקרס