"המשפחה מרוסקת, זו אוזלת יד"

אביבה חיון (54) נהרגה באסון קריסת גוף התאורה בחתונה באולם "עדיה" ביבנה. ארז, בנה, זועם: "המדינה אשמה". גיסה של חיון: "לא יודע איזה בטון יכול להחזיק דבר כזה, לא דמיינו שהערב השמח יסתיים כך". אבי החתן: "הייתי אמור להכין את הנברשת, מודה לאלוהים שזה לא קרה"

אביבה חיון, בת 54 ממושב עזר, היא ההרוגה באסון קריסת גוף התאורה באולמי "עדיה" ביבנה לפנות בוקר (שלישי). הלוויתה תיערך היום בשעה 17:00 בבית העלמין במושב אמונים. ארז, בנה של חיון, זועם על המדינה: "זו אוזלת יד; יש יותר מדי מקרים כאלה".  הוא הוסיף כי המשפחה "שבורה ומרוסקת" וביקש לתת לה להתכנס באבלה: "כשזה יסתיים נחשוב מי אחראי ומה עושים כדי שמקרה כזה לא יחזור על עצמו". כ-20 אחרים נפצעו באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גיסה של חיון גולל בשיחה עם חדשות 2 Online את רגעי האימה והתדהמה שבה מצויה המשפחה מאז ליל אמש: "לא דמיינו שהערב יכול להיגמר ככה. למה צריך נברשת כזו ענקית?".

"עשר דקות אחרי שעזבנו קיבלנו את הטלפון על האסון", הוא תיאר את שאירע. "זה משהו שלא היינו חושבים עליו. הבר נמצא באמצע הרחבה, אחרי שאנשים גמרו לאכול הם הלכו לשם והחלו לשתות, רקדו - והנברשת נפלה". 

אנשי זק"א בזירה (שאולי היימן ויהודה רחמים - סוכנות הידיעות "חדשות 24")

דודה של הכלה הוסיף כי אחיו ובנו נפצעו באירוע והביע תמיהה על גודל הנברשת שהותקנה באולם האירועים. "אני לא יודע איזה בטון יכול להחזיק אותה. באמת שזה לא הגיוני", אמר. "צריך לחשוב לפני שמעמידים דברים עם משקל כזה".

הוא סיפר כי חיון הותירה אחריה "שלושה ילדים אחרי צבא שעומדים להתחתן בקרוב. היא החזיקה את כל הבית, מה בעלה יעשה בלעדיה? הוא שבור".

בחודש מאי האחרון דן בית משפט השלום ברחובות בכתב האישום שהוגש נגד בעלי החברה שמפעילה את אולם האירועים "עדיה", בגין הפעלת עסק ללא רישיון. באחד הסעיפים הזהירה התביעה כי "מדובר בעסק של אולם אירועים שמתנהל מספטמבר 2014 ללא רישיון עסק, אין אישור כבאות, אין אישור משטרה ואין אישור משרד הבריאות. בנסיבות אלה ובהתחשב בזה שאם חס וחלילה יקרה אסון - המציאות ברורה".

שבועיים לאחר מכן נערך דיון נוסף שבו עדכנה העירייה כי התקבל אישור מהכבאות, אך לא מהמשטרה. "לגבי אישור משרד הבריאות עולה כי הדרישות טרם נענו", טענה העירייה. בעלי האולם טענו מנגד, כי האישורים להפעלת רישיון העסק קיימים וכי "יש היתרים ברובם המכריע" וקראו לבטל את כתב האישום שהוגש נגדם. הם הפנו אצבע מאשימה כלפי העירייה ש"לא אפשרה להגיש בקשה לרישיון עסק בניגוד למקרים אחרים".

"למה צריך נברשת כזו ענקית?"

אבי החתן: אני הייתי אמור להכין את הנברשת, מודה לאלוהים שזה לא קרה

אביו של החתן, דוד לוי, אמר בריאיון לרדיו דרום 101.5 כי בהיותו מסגר במקצועו, הוא היה אמור להיות זה שיעשה את הנברשת באולם. "אני מודה לאלוהים שלא אני ייצרתי את זה, אחרת המצפון שלי היה מרגיש הרבה יותר גרוע".

לוי הפנה אצבע מאשימה כלפי המהנדס שחתם על האישורים באולם האירועים. "זה חוסר אחריות משווע, לא ייתכן שדבר כזה יחזיק את עצמו בלי שום אבטחה משנית". על האסון שפקד את משפחתו הוא אמר: "זה בלתי נתפס, השמיים נפלו עלינו. החתן והכלה מסוגרים בחדרים; הם נחים ומעכלים את האירוע הנורא שקרה".