אם החתן: "לא כועסת, מחבקת את בעלי האולם"

חתונתם של מור לוי וקרין חיון הסתיימה בטרגדיה לאחר שמערכת תאורה קרסה וגרמה למותה של דודתה של קרין ולפציעתם של כ-20 בני אדם נוספים. אמו של החתן תיארה את ההלם הגדול בריאיון לתכנית הבוקר: "ראינו אנשים נזרקים לרצפה, לא הבנו מה קורה". בעלי אולם האירועים מבהירים: "מהנדס מומחה אישר את בטיחות גוף התאורה"

בבתי החולים קפלן, בילינסון ואסף הרופא עדיין מאושפזים הבוקר (שלישי) ארבעה פצועים מאסון קריסת מערכת התאורה אמש במהלך חתונתם של מור לוי וקרין חיון באולם אירועים ביבנה. בבוקר שאחרי האירוע הקשה, שגבה את חייה של אישה כבת 50, מספרת אמו של החתן על הרגע שבו השמחה הגדולה הפכה לטרגדיה. במקביל הבהירו בעלי האולם כי מהנדס מומחה אישר את בטיחות גוף התאורה.

יבנה: הרוגה ועשרות פצועים בקריסת גוף תאורה

"איך נעבור מאירוע משמח לשבעה ולאבל?"

"זה היה לילה שחיכינו לו הרבה מאוד זמן, האירוע התחיל כל כך שמח והיה מושקע בצורה בלתי רגילה", סיפרה גילה לוי לתכנית הבוקר של קשת. זמן קצר לאחר שהוגשה המנה העיקרית לאורחים, קרס גוף התאורה הענק על הבר. "לא הבנו מה קורה, האם זה פיגוע", שחזרה. "ראינו אנשים נזרקים לרצפה, דם, קשה לתאר. אנחנו עד עכשיו המומים. אם זה היה קורה חצי שעה מאוחר יותר האסון היה עוד יותר גדול".

"אין לי אפילו לרגע אחד כעס", אומרת האם על בעלי אולם "עדיה" בעיר. "הם אנשי חוק, יש להם המון עסקים בעיר, הם אנשים ישרים והוגנים. אני לא מאשימה אף אחד, אני מחבקת את כולם ומצטערת שזה קרה".

קריסת הנברשת באולם "עדיה" (חטיבת דוברות המשטרה)

"היא הייתה אישה מדהימה וחברה מדהימה, מלאה בנתינה", סיפרה האם על ההרוגה באסון, דודתה של הכלה. "היא ערכה להם את כל החינה מכל הלב. זה הלם גדול מאוד". פצוע נוסף באירוע, שהועבר לטיפול רפואי בבית החולים בילינסון כשהוא סובל מדמם תוך מוחי, הוא חבר קרוב של החתן. גם הכלה עצמה אושפזה הלילה לאחר שחשה ברע, אך היא שוחררה ושבה לביתה.

"להכל יש אישורים"

בעלי האולם הביעו הבוקר צער עמוק על האסון שאירע במקום. "ליבנו עם המשפחות ברגעים קשים אלה", נמסר בהודעה מטעמם. עורך דינם של בעלי האולם הדגיש כי מרשיו לא נעצרו אלא נחקרו במקום ולאחר מחר שוחררו. "למרשיי אין מה להסתיר והם מסרו למשטרה את כל הנתונים והמסמכים, כולל אישור מהנדס הקונסטרוקציה המאשר את תקינות ובטיחות גוף התאורה שקרס".

"האישור הועבר למשטרה בעבר ולאחר שנבחן העניקה המשטרה לחברה אישור להפעלת העסק", הבהיר עורך הדין. "האולם היה בתהליך לקראת סיום קבלת רישיון עסק קבוע לאחר שקיבל את מרבית הרישיונות הנדרשים להשלמות פעילותו". עוד הדגישו בעלי האולם כי בניגוד לפרסומים שונים, למקום לא הוצא צו סגירה ל-30 יום והבוקר יתקיים שימוע שבמהלכו תדון המשטרה בהפעלת האולם בימים הקרובים.

בעיריית יבנה מדגישים הבוקר כי אולם האירועים קיבל את אישורי נציבות כיבוי אש ומשטרת ישראל, אך כי טרם מולאו כל התנאים לקבלת רישיון עסק, ובכללם אישור משרד הבריאות. במקביל נמשכת חקירת המקרה ביחידה ההונאה של מחוז מרכז. במהלך הלילה נגבו עדויותיהם של כ-30 בני אדם.

(דוברות מד"א)

"הדבר האחרון שציפינו לו"

הלילה הייתה אמורה הילה כהן להינשא לבחיר לבה באולם "עדיה", אך האסון שינה את תכניותיהם של בני הזוג. "זה הדבר האחרון שציפינו לו, לא ישנו כל הלילה", סיפרה כהן. "אנחנו מחפשים אולם חלופי בתקווה למצוא כמה שיותר מהר".

כהן סיפרה כי התרשמה מגוף התאורה בביקוריה הקודמים באולם האירועים. "כמובן שראינו את זה וזה נראה יפה מאוד, אבל לא תיארנו לעצמנו שדבר כזה יכול לקרות", אמרה. "המצב מאוד קשה אבל יש המון אנשים טובים שרוצים לעזור ואני מקווה שנסיים עם זה במהרה".

14 פצועים פונו הלילה לבית החולים קפלן ברחובות כשהם סובלים מחבלות בראש ובגפיים. מצבם של מרבית הפצועים היה קל והם טופלו במהלך הלילה ושוחררו לפנות בוקר לבתיהם. אחד מהפצועים שנותר בבית החולים אושפז עם חבלת גב ושבר בחוליה ואישה נוספת אושפזה עם כאבי גב.

צעיר נוסף שסובל מדמם תוך מוחי הועבר לבית החולים בילינסון בפתח תקווה. שמונה פצועים פונו מאולם האירועים לבית החולים אסף הרופא. חמישה מהם שוחררו, פצועה אחת נותרה באשפוז ושני פצועים נוספים עדיין נמצאים בבדיקות. חמישה פצועים נוספים מהאירוע פונו לבית החולים שיבא בתל השומר במצב קל ולאחר שקיבלו טיפול רפואי הם שוחררו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת