"איך נעבור מאירוע משמח לשבעה ולאבל?"

ברגע אחד הפכה השמחה המשפחתית לזירת אסון, שהזכירה לחלק מהנוכחים פיגוע: אישה אחת נהרגה ו-21 נפצעו מקריסת גוף תאורה באולם שמחות ביבנה. סבתו של החתן שחזרה כיצד ניצלה בנס: "גוף התאורה נפל לידנו ואני צעקתי 'איפה הילדים'". אורחת נוספת סיפרה: "אנשים צרחו וחיפשו אחד את השני, חלקם נלכדו מתחת לבאר"

האולם שהפך לזירת אסון, הלילה (חטיבת דוברות המשטרה)

"היה לנו ערב נפלא ומקסים - ופתאום הכל קרס": חתונה שנערכה הלילה (שלישי) באולם האירועים "עדיה" ביבנה נקטעה ברגע אחד, כאשר גוף תאורה גדול קרס על החוגגים. אורחת אחת כבת 50 נהרגה ו-21 נוספים נפצעו, ולדברי הנוכחים האולם הזכיר זירת פיגוע ואפילו את אסון ורסאי.

"איך נעבור מאירוע משמח לשבעה ולאבל?"

סבתו של החתן שישבה בסמוך למקום בו קרס גוף התאורה סיפרה לחדשות 2: "ישבנו ודיברנו ופתאום זה נפל לידנו. כולנו נבהלנו, איך לא ניבהל? מיד לקחו את החתן והכלה ואני צעקתי 'איפה הילדים'". לדברי הסבתא שלא סבלה מפציעות, "קרה לי נס - זה נפל על ידי ועל יד השמלה שלי".  

דפנה, דודתו של החתן, אמרה כי איש לא יכול היה לצפות את האסון המתקרב: "היה לנו ערב נפלא ומקסים ופתאום הכל קרס וצעקות - לא הבנו מה קרה. שלא תדעו מה עברנו בלילה הזה". אורחת נוספת שעברה בסמוך לה מלמלה בהלם: "זה כמו ורסאי".

יעל, קרובת משפחה נוספת של החתן, הסבירה כי "בלי התרעה מוקדמת קרסה הנברשת על הבאר, משהו דומה לפיגוע. אנשים צרחו וחיפשו אחד את השני, אנשים נלכדו מתחת לבאר וקפצו מהכיסאות - מראות מזעזעים פשוט, אין לי מילים". יעל התקשתה לעכל כיצד החגיגה הפכה לאסון: "איך נסיים אירוע משמח באבל ובשבעה? זה לא נתפס".

"שלא תדעו מה עברנו בלילה הזה" (דוברות מד"א)

"נראה לאן החקירה תוביל"

תנ"צ יהודה בן עטר, מפקד מרחב השפלה, הודיע כי החקירה הועברה להונאה מחוז מרכז. "גשר תאורה שהוצב במרכז האולם קרס מסיבות כאלו ואחרות שיתבררו. שלושה אנשים עוכבו לחקירה ונראה לאן החקירה תוביל", הוסיף.

מלבד ההרוגה נפצעו 21 בני אדם, בהם גבר בשנות השלושים לחייו שנפצע בינוני וסובל מחבלת ראש ו-20 פצועים קל. מרבית הפצועים קל סובלים מחבלות שונות ומחתכים וחלקם לקו בחרדה. לאחר טיפול רפואי ראשוני פונו הפצועים באמבולנסים וניידות טיפול נמרץ לבתי החולים קפלן, תל השומר ואסף הרופא.

פרמדיק מד"א מייק פרז שהיה מהראשונים להגיע למקום סיפר: "במקום שררה המולה רבה, חלק מהפצועים התהלכו וחלקם שכבו במרכז האולם". האנשים היו מבוהלים וניסו למלט את עצמם מחוץ לאולם. ערכנו מיון ראשוני והבחנו בשלושה פצועים ששכבו על רצפת האולם".

הבאר והנברשת שקרסו (חטיבת דוברות המשטרה)

"עשרות חוגגים זעקו לעזרה"

"אחת מהן הייתה מחוסרת הכרה ללא דופק וללא נשימה. התחלנו לבצע בה מיד פעולות החייאה ולהעניק לה טיפול רפואי מציל חיים, אך לצערנו לאחר מאמצים נאלצנו לקבוע את מותה במקום".

אופיר פרנטקי סגן מנהל מרחב איילון במד"א שהגיע למקום וטיפל בנפגעים אמר כי "מיד עם קבלת הדיווח על האירוע הגעתי לזירה, עשרות חוגגים באולם ומחוצה לו צעקו וקראו לעזרה. ריכזנו את הנפגעים שהיו פזורים באולם ומסביבו, הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותם לבתי החולים באזור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת