חשש: משפחה מסכנין הצטרפה לדאע"ש

בני זוג ושלושת ילדיהם נסעו לרומניה לטקס סיום לימודי רפואה של קרוב משפחתם. משם הם טסו לטורקיה - אך עקבותיהם נעלמו. החשד: עברו את הגבול לסוריה וחברו לארגון הטרור

חשש: משפחה התגייסה לדאע"ש (חדשות 2)

חשש בסכנין מכך שתושב העיר, גבר בשנות ה-30 לחייו, לקח את אשתו ושלושת ילדיו ונסע לסוריה כדי להצטרף עמם לארגון הטרור דאע"ש. תחילת הפרשה לפני יומיים, אז טסו בני המשפחה לרומניה כדי להשתתף בטקס סיום לימודי רפואה של קרובם. משם, כך על פי החשד, המשיכו החמישה לטורקיה ואז התעורר החשש שעברו את הגבול לסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אביה של האישה, שנמצא ברומניה, אמר לחדשות 2 Online כי רוב הפרטים עדיין לוטים בערפל. מאזן גנאים, ראש העיר סכנין, שביקר בבית המשפחה, שרטט קווים לדמותו של הגבר שנעלם עם אשתו וילדיו. "מדובר במשפחה מכובדת ומוכרת בעיר, האב הוא איש עסקים נורמטיבי שתורם לחברה וצר לי שהוא הגיע להחלטה כזאת", הוא אמר.

אבי המשפחה (חדשות 2)

דאע"ש, ארכיון (רויטרס)

"אני חושב שצריך לתפוס את מי שיושב מאחורי המקלדת ושוטף לצעירים את המוח כדי שיצטרפו לדאע"ש", הוסיף גנאים והדגיש כי בכוונת ועדת המעקב של ערביי ישראל לכנס ישיבה דחופה ביום שבת הקרוב כדי לדון בנושא.

על פי נתוני משרד הביטחון, יותר מ-40 ערבים ישראלים כבר הצטרפו לארגון הטרור, אך יש מי שטוען שהמספר גבוה יותר. גורם בכיר במשטרת ישראל אישר את הפרטים ומסר כי חקירה נפתחה בעניין. משפחתו של הבעל סירבה להגיב, אך נציגים מטעמה כבר נשלחו לטורקיה בניסיון אחרון להתחקות אחר עקבות קרוביהם ולשכנע אותם לחזור בהם מהחלטתם.