דרוזים תקפו אמבולנס שפינה פצוע סורי לטיפול בבית החולים

אמבולנס של צה"ל שפינה פצוע מהגבול בגולן לביה"ח בנהריה הותקף באבנים סמוך לכפר חורפיש. תושבים ניסו לחסום את דרכו, אך הנהג הצליח להימלט ונסע הישר לתחנת המשטרה במעלות. ראש העדה הדרוזית: "קורא לכולם לשמור על קור רוח ולגלות אחריות, זוהי שעת מבחן שלנו"

חשד: דרוזים הותקפו אמבולנס צבאי (רויטרס)

המחאה של הדרוזים נגד חוסר ההתערבות של ישראל למען אחיהם בסוריה הידרדרה לאלימות: אמבולנס צבאי שהוביל לפנות בוקר (שני) פצוע סורי מאזור הגבול בגולן לבית החולים בנהריה הותקף באבנים סמוך לכפר הדרוזי חורפיש על ידי מספר תושבים מקומיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התושבים ניסו לחסום את דרכו של האמבולנס, אך נהג הרכב הצה"לי הצליח להימלט לתחנת המשטרה הסמוכה במעלות, משם המשיך עם ליווי משטרתי לבית החולים. לא היו נפגעים בקרב נוסעי האמבולנס, אך אחד התושבים המקומיים, בן 54, נפגע בינוני במהלך האירוע.

במשטרה אמרו כי מספר תושבים שהתגודדו ביציאה מהכפר חסמו את דרכו של האמבולנס וביקשו לבדוק את יושביו. נהג הרכב הצבאי החל לנסוע מהמקום, כששני כלי רכב אזרחיים מנסים לחסום את דרכו, תוך השלכת אבנים לעברו.

"פרובוקציות כאלו פוגעים באינטרס שלנו ושל אחינו בסוריה" 

צריך יהיה לבדוק האם לתוקפי האמבולנס הצבאי היה מידע מוקדם על פינויו של הפצוע לבית החולים בנהריה, שאפשר להם למעשה להכין מארב לרכב. תחנת מעלות פתחה בחקירה פלילית בשיתוף עם המשטרה הצבאית החוקרת.

בעקבות הניסיון לפגוע באמבולנס מנסה ראש העדה הדרוזית בישראל, השייח מואפק טריף, להרגיע את הרוחות: "אני קורא לכולם לשמור על קור רוח ולגלות אחריות. זוהי שעת מבחן שלנו. הדת הדרוזית והמסורת הדרוזית יוצאת נגד כל פגיעה פיזית , במיוחד בפצועים. מדינת ישראל פועלת יום וליל להבטחת השקט. גם כאן וגם אצל אחינו. פרובוקציות כאלו פוגעים באינטרס שלנו ושל אחינו הדרוזים מעבר לגבול".