הנרצח בפיגוע בבנימין הובא למנוחות: "אהבת לטייל וכך גם נרצחת"

מאות ליוו למנוחות את דני גונן (25) מלוד, שנרצח בפיגוע הירי בבנימין. אחותו ספדה לו בבכי קורע לב: "אנחנו בחלום בלהות, איך נמשיך בלעדיך?". חברו: "מלאך המוות התבלבל"

מאות חברים, מכרים ובני משפחה הגיעו הלילה (שבת) לבית העלמין החדש בלוד כדי לחלוק כבוד אחרון לדני גונן, בן 25 מלוד, שנרצח ביום שישי בפיגוע הירי ליד ההתנחלות דולב שבבנימין - למנוחת עולמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

כשהיא מוקפת בילדיה ספדה דבורה, אמו של דני, לבנה. "בני היקר והאהוב, השם עדי שהיית גם אהוב וגם יקר. לא ייאמן שאנחנו עומדים כאן עכשיו ומדברים עליך בלשון עבר. היית לי מקור לגאווה עצומה, עמוד תווך לאחיך ואחיותיך".

"חיית את חייך כיהודי חופשי בארצו, אהבת את הארץ, אהבת את האמת וחיית כך. אהבת ארץ ישראל עבורך היה ערך עליון, ואהבת את מי שחי בארץ, אהבת לטייל וכך גם נרצחת, בארץ שאהבת. אני אוהבת אותך דני", ספדה האם.

הגיעו לחלוק כבוד אחרון (עזרי עמרם)

רותי, אחותו של דני סיפרה על אחיה: "היה לך לב כל כך גדול, תמיד עזרת לכולם". "היית עמוד הטווח של המשפחה, אנחנו עדיין לא מאמינים, חושבים שאולי בכל זאת תקום ותגיד 'עבדתי עליכם', אנחנו בחלום בלהות, איך נמשיך בלעדיך, איך אמא תמשיך בלעדיך", הוסיפה.

גם חברו הקרוב של דני הוסיף מספר מילים: "היית אבא של הראל אחיך, ראיתם פעם אבא בן 15? מלאך המוות התבלבל, הוא לא יאמין שאתה רק בן 25". "המחבל המנוול ידע בדיוק איפה צריך לפגוע כדי לפגוע בך, בדיוק בלב הגדול שלך".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול בערב לפיגוע. "הרצח הוא מעשה נתעב ושפל, ואנחנו נפעל בכל הכוח לתפוס את הרוצח ולהענישו בכל חומרת הדין", אמר. "אני שולח את תנחומיי למשפחה ומאחל רפואה שלמה לחברו שנפצע". גונן הותיר אחריו שני אחים ושתי אחיות. אביו נפטר לפני שנתיים.

במקביל, נמשכת חקירת הפיגוע כשכוחות הביטחון ממשיכים גם היום את הפעילות המבצעית והמודיעינית בשטח במאמץ להתחקות אחר עקבותיו של המחבל.

כוחות צה"ל סרקו את כל מרחב הכפרים הפלסטינים באזור הפיגוע מתוך הערכה שהמחבל נמצא באזור הזה וזוכה לסיוע מהתושבים. שירות הביטחון הכללי פועל אף הוא במישור המודיעיני, אך בשלב הזה עדיין לא ברור האם מדובר בפיגוע שהוציא לפועל מפגע בודד או שההתקפה נעשתה בסיוע תשתית טרור מאורגנת כלשהי.

האירוע התרחש אתמול מעט אחרי השעה 16:00. אש נורתה אל רכב של קבוצת מטיילים ליד צומת הפרסה שממוקם במרחק קצר מההתנחלות דולב בגזרת רמאללה. כתוצאה מהירי נפגעו נוסעי המכונית, בהם הנהג, גונן, שנפצע אנושות ומת כעבור זמן קצר בבית החולים תל השומר. מטייל נוסף בשנות ה-20 לחייו נפצע קל עד בינוני.

המחבל שוחח עם המטיילים לפני שירה (מתניה אהרונוביץ - סוכנות תצפית)

מבדיקה ראשונית עלה כי המכונית שבה נסעו גונן וחברו ירדה לכיוון אחד המעיינות באזור. בדרכם חזרה, על כביש עפר, ניגש אליהם המחבל ששוחח עמם ולפתע שלף נשק וירה לעברם לפחות חמישה קליעים.