העיתונאי אורי כהן אהרונוב הלך לעולמו בגיל 64

כתב המשטרה המיתולוגי של הערוץ הראשון נפטר לאחר מאבק במחלה קשה. אילה חסון, מנהלת חטיבת החדשות של הערוץ הראשון: "חשה צער עמוק על לכתו של אדם מיוחד במינו, עיתונאי מסור וחרוץ"

הלך לעולמו לאחר מאבק במחלה קשה. אורי כהן (Moshe Shai/Flash90)

העיתונאי הוותיק אורי כהן אהרונוב הלך אמש (חמישי) לעולמו בגיל 64 לאחר מאבק במחלה קשה. אהרונוב שהיה ידוע בכינויו "אכ"א", היה כתב המשטרה של הערוץ הראשון במשך שנים רבות, אך בשנים האחרונות סבל ממחלה שבגינה נאלץ להפסיק את עבודתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אהרונוב החל את דרכו בערוץ הראשון כעובד ארכיון ובמהלך הזמן התקדם והפך לכתב. הוא היה כתב משטרה בעת שהערוץ שידר כערוץ חדשות בלעדי ומשכך, הפך לכתב דומיננטי בתחום המשטרה. לכל אורך דרכו נאמר על אהרונוב, גם מפי אנשי משטרה אך לא פחות מכך גם מפי עבריינים אותם סיקר, שאחת התכונות שאפיינה אותו יותר מכל הייתה הגינות.

בשנים האחרונות לעבודתו התרעם אהרונוב על כמה מעמיתיו הצעירים, שלדבריו ביזו את מקצוע העיתונות ובעיקר את תפקיד הכתב לענייני משטרה, כשפרסמו מידע לא בדוק ושגוי. חבריו אומרים שלצד עבודתו המאומצת והגינותו, הוא בלט גם בחוש הומור יוצא דופן שלא אחת חילץ אותו ממצבים מביכים אליהם נקלע.

"אדם מיוחד במינו, עיתונאי מסור וחרוץ"

חטיבת דוברות המשטרה ותא הכתבים לענייני משטרה פרסמו הערב הודעות צער מיוחדות על לכתו בטרם עת: "אורי היה איש תקשורת משכמו ומעלה, עמית וחבר ולמקצוע ואדם יקר".

איילה חסון, מנהלת חטיבת החדשות של הערוץ הראשון, פרסמה הודעה בה נכתב: "אכ"א היה חבר, קולגה, עימו עבדתי כתף אל כתף תקופה ארוכה. אני חשה הערב צער עמוק על לכתו של אדם מיוחד במינו, עיתונאי מסור וחרוץ, ומוסרת בשם חטיבת החדשות ובשמי תנחומים למשפחה".

בשנת 1991 נישא אהרונוב לזמרת ריקי גל אך לאחר שלוש שנים נפרדו השניים. לבני הזוג בת אחת בשם לירי. אהרונוב התגורר כל חייו בשכונת בית הכרם בירושלים. טרם נקבע מועד להלווייתו.