"וינשטיין מבין שהזעם מופנה אליו"

בצל הכעס שעורר בקרב בני העדה האתיופית כשהחליט לסגור את התיק נגד השוטר שהכה חייל ממוצא אתיופי, מנסה כעת היועץ המשפטי להרגיע את הרוחות. וינשטיין קרא לנציגי העדה לפגישה בה הוא מקווה להסביר את החלטתו ואולי למנוע את ההפגנה הנוספת שכבר מתכוננת

מנסה להרגיע את הרוחות. וינשטיין (חדשות 2)

לקראת ההפגנה הגדולה שמתכננים לקיים בני העדה האתיופית בירושלים ביום שני הקרוב, פנה אתמול (רביעי) היועמ"ש יהודה וינשטיין אל ראשי הפעילים וביקש להיפגש עמם ביום ראשון. גורם בכיר בממשלה טען כי "וינשטיין מבין שהזעם בהפגנה יופנה אליו, והוא מנסה כעת להרגיע את הרוחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במרכז המחאה הצפויה בשבוע הבא תעמוד החלטתו של ויינשטיין לסגור את תיק החקירה נגד השוטר שהיכה את החייל בן העדה, דמאס פקדה. הזמנתו של וינשטיין עוררה סערה וכעס רב בקרב פעילי המחאה, שחשים כי היועץ המשפטי לממשלה מנסה לרכך את עמדתם על רקע פסיקתו בנושא.

"זה מהלך ציני של היועמ"ש, שכנראה הבין שביום שני הולכת להיות הפגנה גדולה נגדו", אמרה חברת הכנסת לשעבר פנינה תמנו-שטה, ממובילות המחאה. "אנחנו לא מבקשים פגישות בהולות, אלא שהיועץ המשפטי יחזור בו מהחלטתו לסגור את התיק".באחרונה קיבל וינשטיין מכתבים זועמים מכמה גורמים המזוהים עם מאבקם של בני העדה האתיופית, בהם ארגון טבקה ולשכתו של ח"כ אברהם נגוסה (ליכוד), אשר דרשו ממנו לחזור בו לאלתר מהחלטתו לסגור את התיק. "היועץ המשפטי מנסה להרגיע את הרוחות לאחר שהוא הבין כי הזעם והתסכול מופנים הפעם אליו", אמר גורם בכיר בממשלה.

בהמשך להחלטה, הציג פרקליטו של החייל ליועמ"ש דרישה לשלוח אליו בדחיפות את חומרי החקירה שאספו אנשי המחלקה לחקירות שוטרים בנושא, וכעת בכוונתו להגיש בג"צ נגד ההחלטה.