מטוס אל על שהגיע לאירופה נאלץ לחזור לישראל

תקלה שהתגלתה באחד ממנועיו של מטוס חברת אל על לניו יורק הובילה את הנהלת החברה להורות על החזרתו מאזור אירופה לנתב"ג. הבעיה שהתעוררה באחד ממנועי המטוס אף אילצה את צוות הטיסה לכבות אותו לחלוטין. במקביל פועלים באל על כדי להוציא טיסה חלופית בשעות הקרובות

התקלה: נפילת לחץ השמן במנוע. מסלול הטיסה (flightaware‏)

מטוס אל על שעשה את דרכו מנתב"ג לניו יורק כשעל סיפונו 340 נוסעים ישוב הערב (רביעי) לישראל, זאת בעקבות תקלה שהתגלתה באחד ממנועיו. במקביל, נערכת חברת התעופה כדי להוציא טיסה חלופית כבר במהלך הלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקלה זוהתה כשהמטוס חלף מעל אירופה, אז הבחין צוות הטיסה בנפילה בלחץ השמן של אחד מארבעת המנועים של המטוס מסוג ג'מבו. במהלך הניסיונות להתמודד עם התקלה נאלץ הצוות לכבות את המנוע לחלוטין.

הדיווח על התקלה הועבר להנהלת החברה, שם הורו לקברניט שלא להמשיך אל היעד ולשוב על עקבותיו חזרה אל נתב"ג, שם הוא צפוי לנחות סמוך לשעה 22:30. במקביל נערכים בחברה להוצאת מטוס חלופי לניו יורק כבר הלילה.

מטוס אל על, ארכיון

מחברת התעופה אל על נמסר בתגובה: "מדובר בטיסת אל על 007 מתל אביב לניו יורק במטוס 747-400 ועליו 340 נוסעים. עקב תקלה באחד מארבעת המנועים הוחלט להחזיר את המטוס לנחיתה בנתב"ג. המטוס צפוי לנחות בארץ בשעות הערב בנחיתה רגילה. הנוסעים יועברו לטיסות חלופיות. אל על רואה בבטיחות הטיסה ערך עליון ואינה מתפשרת בנושא, קלה כחמורה".