מחאת המכנסונים הגיעה לבית הנבחרים

עשרות בנות הגיעו לירושלים כחלק ממאבקן נגד קוד הלבוש המפלה לטענתן בבתי הספר. לצד ההתלהבות מהאקט הדמוקרטי, מארגנות ההפגנה התאכזבו מאי הופעתן של חברות כנסת שהביעו תמיכה במאבקן

מחאת המכנסונים יוצאת מהכיתות ומגיעה אל בית המחוקקים: כ-40 תלמידות עלו היום (שלישי) לירושלים והפגינו מול משכן הכנסת בעקבות קוד הלבוש המפלה לטענתן הנהוג בבתי הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שמאבקן זכה לתמיכה ברשתות החברתיות וגם קיבל את ברכתן של חברות כנסת, הגיעו התלמידות לבירה בכדי למחות על מה שלטענתן נובע מהתייחסות לנשים כאובייקט מיני.

"הייתה הרבה התלהבות סביב המסרים והסיסמאות שלנו", סיפרה קשת, אחת ממארגנות המחאה. "מרבית הבנות שהגיעו לומדות ומתגוררות באזור ירושלים. זאת הייתה הפגנה מאוד מוצלחת מבחינתנו".

הנערות שהגיעו להפגנה מול בית הנבחרים טענו כי הן ציפו גם להגעתן של חברות כנסת שהביעו תמיכה בפייסבוק במאבקן, אולם אלו לבסוף לא הצטרפו אליהן. "לא באנו לבקש מהן תמיכה", הבהירה קשת. "מקור הכוח שלנו הוא בתי הספר, מועצות התלמידים, וארגוני המורים שאנחנו קוראים להם להצטרף אלינו".

קוראות למורים להצטרף, התלמידות מפגינות (רומי יוסף בנימיני)

אולם, בקרב הנערות היו מי שהביעו אכזבה מהיעדרותן של חברות הכנסת. "חלקן אמרו שיגיעו ולבסוף לא יצאו לעברנו", טענה רותם, הנמנית אף היא עם מארגנות המחאה.